Metro nie będzie już zwalniać na zakrętach. Wymienili szyny

tvnwarszawa.plPociągi wyjeździły już ok. 4 tys. kilometrów

Pociągi metra przestaną zwalniać przy stacji Stadion Narodowy. – W nocy ze środy na czwartek zakończyła się gwarancyjna wymiana szyn. Położono takie o większej twardości – powiedział Maciej Czerski z biura prasowego Metra Warszawskiego.

Prace na krótkim odcinku między stacjami Dworzec Wileński a Stadion Narodowy prowadzono przez dwie noce, by nie powodować utrudnień dla pasażerów. Jak informuje Metro Warszawskie, szyny wymieniono, bo wykonawca pierwotnie zainstalował słabsze, niż zakładał projekt. - Szyny na łukach powinny być wzmocnione, natomiast te na odcinku przed stacją Stadion Narodowy były innego rodzaju – mówi Maciej Czerski z biura prasowego Metra Warszawskiego. Jak dodaje nie zagrażało to bezpieczeństwu pasażerów, ale powodowało szybsze zużycie szyn i konieczność zwalniania pociągów w tym miejscu.

- Poprosiliśmy wykonawcę, aby zamontowane zostały szyny zgodne z projektem. Remont zaplanowaliśmy na czas wakacji. Prace przeprowadzono nocami z wtorku na środę i ze środy na czwartek w czasie przerw technicznych – dodaje Czerski.

Niedawno naprawę przeszły składy Metropolis: skw/mś

Metro jedzie do naprawy głównej
Metro jedzie do naprawy głównejMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości