Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Metro na Woli. Ruszają prace w rejonie przyszłej stacji Płocka

Warszawa

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plTak wygląda budowa metra na Woli

W najbliższy poniedziałek rozpoczną się prace przygotowawcze do budowy kolejnego odcinka metra na Woli w rejonie przyszłej stacji Płocka. Wykonawca obiecuje: - Prace nie będą sprawiać utrudnień w ruchu.

Jak informuje rzeczniczka Metra Warszawskiego, wygrodzony zostanie teren po zachodniej stronie ulicy Płockiej przy skrzyżowaniu z Wolską, gdzie wykonawca planuje montaż kontenera stanowiącego zaplecze budowy i przyłącze niezbędnej instalacji. Natomiast po wschodniej stronie ulicy pracownicy zabezpieczą drzewa i usuną przeszkadzającą w budowie zieleń. "Wzdłuż ulicy rozpoczną się prace wstępne, przygotowujące do wykonania przekładek instalacji kolidujących z korpusem stacji" - zapowiada Anna Bartoń z Metra Warszawskiego.

Prace w pasie zieleni

Bartosz Sawicki, rzecznik firmy Gulermark budującej metro na Woli zapewnia, że prace nie spowodują utrudnień dla mieszkańców. - Będą się odbywać wyłącznie na pasie zieleni, nie będziemy zajmować nawet chodnika - zapowiada. Od kiedy więc należy liczyć się z utrudnieniami w rejonie skrzyżowania Płocka-Wolska? - Pracujemy właśnie z inżynierem ruchu nad planem nowej organizacji dla tego rejonu. Na razie nie jest zatwierdzony - mówi Sawicki. Jak dodaje, przed wdrożeniem zmian zostaną zorganizowane spotkania informacyjne dla mieszkańców (jedno lub dwa), aby mogli zapoznać się z nową organizacją ruchu. - Będzie też pawilon informacyjny. Stanie przy ul. Płockiej w lutym - dopowiada rzecznik.

Nieprzejezdna Górczewska

Budowa metra na Woli ruszyła pod koniec listopada. Trwa przebudowa instalacji podziemnych kolidujących z przyszłymi stacjami Młynów i Księcia Janusza. Wykonywane są prace przy układaniu gazociągów, kanalizacji, elektryki i teletechniki.

Mieszkańcy nie mogą przejechać ulicą Górczewską. Ważna arteria zamieniła się w plac budowy. Jest zamknięta dla samochodów między ul. Płocką i al. Prymasa Tysiąclecia oraz od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego Wola Park.

Budowa metra na Woli
UM Warszawa

kw/pm