Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Metro kursuje na całej długości

Warszawa

Marcin Gula / tvnwarszawa.plMetro jeździ na całej linii

- Metro od soboty rano kursuje na całej długości linii - poinformował rzecznik Metra Warszawskiego Krzysztof Malawko. W związku z budową centralnego odcinka II linii podziemnej kolejki od czwartku zamknięte były stacje Centrum i Świętokrzyska.- Ze względów bezpieczeństwa na odcinku około 100 metrów między stacjami Centrum i Świętokrzyska, w obu kierunkach, pociągi będą jeździć ze zmniejszoną prędkością – poinformował jeszcze w piątek wieczorem Krzysztof Malawko, rzecznik prasowy metra.

Jak dodał, wznowienie ruchu było możliwe dzięki zakończeniu prac przez tarczę Anna przy drążenia tunelu II linii pod tunelami I linii metra.

Tym samym stacje zostały otwarte dzień wcześniej niż było to pierwotnie planowane.

Komunikacyjny chaos

Ostatnio do podobnego wyłączenia doszło trzy tygodnie temu. Wtedy prac nie udało się zakończyć zgodnie z terminem. Przedstawiciele metra w ostatniej chwili poinformowali o przedłużeniu zamknięcia stacji. To spowodowało ogromny chaos w komunikacji miejskiej.

ZOBACZ REPORTAŻ FAKTÓW TVN Z 13 MAJA:

Kłoptów od metra

Kolejne utrudnienia w kursowaniu metra pasażerowie odczują w wakacje. Przez ten czas mają być wykonane dwie duże i skomplikowane roboty budowlane. Na stacji Centrum istniejące tory I linii trzeba połączyć tymi w tunelu technicznym, który wydrążyła tarcza "Anna" (w nocy z 17 na 18 kwietnia przeszliśmy się nim z kamerą).

Prace obejmą demontaż oraz budowę torów, budowę sterowania ruchem oraz zasilania. Dzięki temu pociągi kursujące na II linii metra będą miały dojazd do stacji technicznej na Kabatach.

Z kolei na stacji Świętokrzyska trzeba wybudować korytarze, które połączą perony I i II linii metra.

PAP/bf/par