Metro częściej w godzinach szczytu. "Duże zainteresowanie"

Warszawa

ZTMMetro kursuje częściej

Pomimo wakacji z komunikacji miejskiej korzysta wielu pasażerów. W związku z tym od poniedziałku metro kursuje częściej w godzinach szczytu.

O zwiększeniu częstotliwości kursowania podziemnej kolejki zdecydował Zarząd Transportu Miejskiego, "ze względu na duże zainteresowanie korzystaniem z metra".

- Na tory, w godzinach szczytu wyjeżdżają obecnie dwa dodatkowe pociągi. Dzięki temu częstotliwość wzrosła z 3,5 minuty do 3 minut i 15 sekund - możemy przeczytać w komunikacie ZTM.

Taka sytuacja ma pozostać aż do odwołania.

"Nie wszyscy warszawiacy udają się na urlopy"

Nie tylko metro cieszy się dużym zainteresowaniem. Wielu mieszkańców pozostało w stolicy co widać na zdjęciu, które zrobione zostało w zatłoczonym tramwaju.

- Nie wszyscy warszawiacy udają się na urlopy- napisał na warszawa@tvn.pl internauta M i przesłał zdjęcie. - Tak wygląda tramwaj linii 31 na stacji Wierzbno o 09:45, czyli po największym szczycie. Tak samo wygląda metro - dodał.

Jak odpowiada Igor Krajnow, rzecznik ZTM, w linii 31 nie zmieniono rozkładu na wakacje. - Z metra ludzie idą jak zawsze do 31. Tutaj sytuacja nie uległa żadnej zmianie - dodaje.

Tłok w tramwaju
M. / warszawa@tvn.pl

Zobacz przejazd II linią metra:

Metro pojedzie już w listopadzie?
Polska i Świat - Tvn24.pl

su/ran