Metro czeka, urzędnicy jadą na majówkę

Warszawa

| Eurosportfot. ZTM

Do 5 maja miejscy urzędnicy mają czas na uzupełnienie dokumentacji potrzebnej do starania się o pozwolenie na budowę stacji II linii metra. Czy to znaczy, że mimo majówki wrzucą drugi bieg? Nie zanosi się na to.

II linia metra łapie opóźnienie. Wciąż nie można rozpocząć prac przy budowie trzech kluczowych stacji: Rondo ONZ, Świętokrzyska i Dworzec Wileński. Wojewoda właśnie wytknął miejskim urzędnikom m.in. brak uzgodnień konserwatorskich, związanych z zagrożeniem dla obiektów zabytkowych - ustalił dziennikarz tvnwarszawa.pl.

Nie chcą niczego deklarować

Teraz na uzupełnienie dokumentów mają oni czas do 5 maja. To warunek do uzyskania pozwolenia na budowę.

Co prawda formalnie urząd pracuje 2 maja, ale czasu jest bardzo mało. Czy urzędnicy będą w związku z tym pracować w majowy weekend? Zapytaliśmy o to dyrektora gabinetu prezydent, Jarosława Jóźwiaka. Odesłał nas do metra. Rzecznik miejskiej spółki, Krzysztof Malawko, sprawy komentować nie chciał. Zasłonił się tym, że Metro Warszawskie nie dostało jeszcze oficjalnego pisama od wojewody.

Mieli budować latem

Żeby zachować zaplanowany termin zakończenia wszystkich prac w październiku 2013 roku, prawomocne pozwolenia na budowę wszystkich stacji powinny być wydane już kilka miesięcy temu. Tymczasem procedura wydawania decyzji dla trzech stacji nawet się nie rozpoczęła. Po wpłynięciu uzupełnionej dokumentacji, urząd bedzie miał 65 dni na jej rozpatrzenie.

Budowa wszystkich stacji miała rozpocząć się latem. Opóźnienie w ich budowie oznacza również opóźnienie przy drążeniu tuneli.