Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Metro coraz bliżej końcowej stacji na Bemowie. Wykonawca wybrany

  TVN Warszawa

  budowametra.pl / AGP Metro Polska S.C.Rozbudowa II linii metra

  Wiadomo, kto zbuduje trzy ostatnie przystanki i stację techniczno-postojową na Bemowie. Ratusz wybrał konsorcjum, które odpowiadało za centralny odcinek II linii metra.

  – Wybraliśmy wykonawcę budowy metra dla odcinka Mory+3. To niewątpliwie kluczowy etap inwestycji. Metro dojedzie na Bemowo, a jego sprawne funkcjonowanie zapewni nowa stacja techniczno-postojowa – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. – W ramach kontraktu powstaną trzy stacje pasażerskie, stacja techniczna Mory oraz parkingi Parkuj i Jedź. Dzięki temu warszawiacy z Bemowa w 20 minut dojadą do centrum – dodaje.

  50 miesięcy na prace

  Ratusz podaje, że najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Astaldi Gülermak. Za swoje prace chce kwotę brutto w wysokości 1.622.951.790 złotych. Drugą firmą, która rywalizowała o kontrakt, była chińska Sinohydro Corporation Limited. Zwycięzca przetargu będzie miał maksymalnie 50 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie stacji oraz niemal czterech kilometrów podwójnego tunelu i Stacji Techniczno-Postojowej Mory. Ostatnie stacje II linii metra, zaplanowane to: - C03 Lazurowa - po południowej stronie ul. Górczewskiej, w rejonie ul. Lazurowej, - C02 Chrzanów - w rejonie skrzyżowania ul. Szeligowskiej z planowanym przedłużeniem ul. Człuchowskiej, - C01 Połczyńska - w rejonie ul. Sochaczewskiej i Połczyńskiej. "Za ulicą Połczyńską, w sąsiedztwie Instytutu Energetyki, na ponad 26 hektarach wybudowana zostanie Stacja Techniczno-Postojowa Mory, z halami postojowymi i serwisowymi, magazynami oraz zapleczem technicznym II linii metra" - podaje ratusz.

  Problemy na Bemowie

  Ratusz musie się jednak uporać również z problemami na wcześniejszym odcinku - na Woli i Bemowie.

  Metro Warszawskie zdecydowało się unieważnić przetarg na budowę tunelu i dwóch stacji na zachodnim odcinku drugiej linii. Dotyczy to budowy dwukilometrowego odcinka metra, w tym stacji Wola Park i Powstańców Śląskich. Przetarg w tej sprawie został rozpisany pod koniec marca, o czym pisaliśmy na tvnwarszawa.pl.

  Jak tłumaczyło metro, nastąpiło uchybienie formalne.

  Nowy przetarg ma zostać ogłoszony w najbliższym możliwym terminie.

  ZOBACZ MATERIAŁY O BUDOWIE METRA NA TARGÓWEK:

  Budują torowisko w tunelu metra na TargówekBudowa II linii metra
  wideo 2/4

  ran/pm