Metrem na dziko? Nocne spotkanie na Młocinach

Warszawa

podroznik 88/ Kontakt24Dziki przy metrze Młociny

W nocy z czwartku na piątek nasz internauta "podroznik88" podczas nocnej przejażdżki samochodem natknął się na stado dzików przy stacji metra Młociny w Warszawie. Dziki grzebały w ziemi tuż przy skrzyżowaniu ulic Nocznickiego i Kaliszówki.

- To były 2 maciory z 6-cioma młodymi. Dziki grzebały w trawie i głośno chrumkały. Były w odległości ok 1,5 m od samochodu. Gdy się zatrzymaliśmy, aby zrobić zdjęcie, w ogóle im to nie przeszkadzało. Matka wyraziście na mnie spojrzała, lecz po chwili dalej zaczęła grzebać w trawie. Dopiero jadący samochód za nami, który na nas zatrąbił, wystraszył stado. Weszły za krzaki, po czym zaczęły grzebać przy torowisku tramwajowym - mówi Reporter 24.

- Często się tam pojawiają - informuje rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, Igor Krajnow. To jest ich teren. Do tej pory nie zdarzyło się, aby wyrządziły jakieś szkody. A jeśli już, to tylko na miękkiej nawierzchni - dodaje.

Dziki z Lasu Bielańskiego?

Dziki mogły prawdopodobnie przyjść z Lasu Bielańskiego. Jest to teren zielony położony najbliżej stacji metra Młociny.

Podobna sytuacja miała miejsce na początku maja po drugiej stronie Warszawy. W Wilanowie przed maską samochodu przebiegła wataha z maciorami i 21 warchlakami.

DZIKI W WILANOWIE:

Dziki w Wilanowie
TVN Meteo

CZYTAJ TEŻ NA TVNMETEO.PL

mab/mk