Metodą "na policjanta" ukradł 70 tysięcy złotych. Ktoś go poznaje?

Warszawa

kspPolicja sporządziła portret pamięciowy podejrzanego

Policjanci ze Śródmieścia poszukują mężczyzny, który metodą „na policjanta” wyłudził od mieszkańca dzielnicy 70 tysięcy złotych. Sporządzono portret pamięciowy. Policja prosi o informacje na temat mężczyzny.

Ofiarą oszustwa metodą na „policjanta” padł mieszkaniec Śródmieścia. Do jego mieszkania zatelefonowała kobieta, która przedstawiła się jako kuzynka i po chwili rozmowy rozłączyła się. Następnie zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się z keoli jako policjant, rzekomo prowadzący akcję mającą na celu zatrzymanie oszustów.

Stracił wszystkie oszczędności

Fałszywy policjant poprosił o pomoc w ich ujęciu. Pomoc miała polegać na przekazaniu całych oszczędności osobie, która się po nie zgłosi. Dzwoniący zapewniał, że pieniądze zostaną zwrócone po zakończeniu akcji. Pokrzywdzony wypłacił 70 000 złotych i przekazał nieznanemu mężczyźnie we wskazanym przez dzwoniącego miejscu. Pieniędzy - oczywiście - nigdy nie odzyskał.

Policja czeka na informacje

Każdy, kto na prezentowanym portrecie pamięciowym rozpoznaje tego mężczyznę i może pomóc w ustaleniu jego tożsamości, miejsca pobytu bądź ma jakąkolwiek informację na temat zaistniałego zdarzenia, proszony jest o pilny kontakt z policją. Informację można przekazać osobiście w komendzie przy ulicy Dzielnej 12 lub w najbliższej jednostce policji, telefonicznie pod numer 22 60 383 92 lub 997, a także przesyłać wiadomość na adres: krp1warszawa@policja.waw.pl. Policja zapewnia anonimowość.