Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Meta Maratonu Warszawskiego ostatni raz na Narodowym

Warszawa

archiuwm TVNZmiany w organizacji 37. Maratonu Warszawskiego

27 września 2015 r. Stadion Narodowy po raz ostatni będzie gościł finiszerów Maratonu Warszawskiego. W przyszłym roku meta wróci na ulice miasta.

Na Stadionie Narodowym meta Maratonu Warszawskiego organizowana była od roku 2012. Była to pierwsza biegowa impreza w kraju, która wykorzystała Stadion w ten sposób. Tegoroczna, 37. edycja biegu, będzie jednak ostatnią, która zakończy się na tym obiekcie. Edycja numer 38, zaplanowana na 25 września 2016, będzie kończyć się poza stadionem.

Spore przeżycie

- Finisz na stadionie jest dużym przeżyciem i ten fakt jest bezsporny. Podjęliśmy jednak decyzję o tym, że tegoroczny maraton będzie ostatnim z metą na Narodowym - wyjaśnił Marek Tronina, prezes Fundacji "Maraton Warszawski".

Powody zmian

- Stało się tak z kilku powodów. Po pierwsze coraz trudniej jest nam pogodzić ogrom imprezy z ograniczeniami, jakie narzuca obiekt - powiedział.

- Mówiąc wprost przestajemy się na nim mieścić i coraz trudniej nam łączyć szereg wydarzeń, w jakie obfituje weekend Maratonu Warszawskiego. Po drugie, z uwagi na dużą liczbę imprez odbywających się na stadionie, coraz większym problemem jest godzenie interesów Maratonu Warszawskiego z interesami innych użytkowników obiektu, co niestety może przełożyć się na jakość imprezy. Dlatego w tym roku chcemy dać biegaczom ostatnią możliwość wbiegnięcia na Narodowy i ukończenia maratonu na płycie. A za rok zaproponujemy metę w innej lokalizacji: równie efektownej i godnej naszej imprezy - tłumaczył Tronina.

Ambitne plany z rozmachem

- Mamy już konkretny plan imprezy i jej trasę na kolejne lata. Maraton Dwóch Brzegów, jakim jest tegoroczna edycja, pokazuje, że można trasę maratonu poprowadzić naprawdę efektownie. Kiedy za rok będzie już czynna Trasa Łazienkowska i Most Grota-Roweckiego, będziemy mogli poprowadzić maraton z prawdziwym rozmachem - zapowiedział Tronina.

Trasa 37. Maratonu Warszawskiego
mat. organizatora

CZYTAJ TEŻ NA TVNMETEOACTIVE.TVN24.PL

TAK WYGLĄDAŁ MARATON WARSZAWSKI W 2014 ROKU:

Start maratonu
TVN24

stella/kka