Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Merkel pożegnała Bartoszewskiego. Ostatnie słowa w księdze kondolencyjnej

Warszawa

TVN24Angela Merkel złożyła podpis w księdze kondolencyjnej

W poniedziałek 27 kwietnia, od godziny 16:00 do godziny 22:00, w Kancelarii Premiera zostanie wystawiona księga kondolencyjna po śmierci ministra Władysława Bartoszewskiego. Wpisały się do niej już kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Ewa Kopacz.

"Księga będzie dostępna dla wszystkich, którzy zechcą wyrazić żal po odejściu wielkiego Polaka, ambasadora pojednania polsko-niemieckiego i współtwórcy polskiej dyplomacji po 1989 roku" - informuje Kancelaria Premiera.

Od wtorku 28 kwietnia do niedzieli 3 maja księga będzie wystawiona w godzinach 8:00 - 20:00.

Władysław Bartoszewski - żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, więziony w Auschwitz i więzieniach komunistycznych; w wolnej Polsce minister spraw zagranicznych, publicysta, pisarz i działacz społeczny, Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata - zmarł w wieku 93 lat. Spocznie na Powązkach.