Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Mercedes conecto już na ulicach

Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plMercedes będzie woził pasażerów

Pierwszy z nowych autobusów został zaprezentowany na dziedzińcu ratusza, a zaraz potem wyjechał na ulice Warszawy. Mogli nim jechać pasażerowie linii 136 i 401.

Mercedes conecto wyposażony jest w system elektronicznej informacji, monitoring, głosowe zapowiedzi przystanków oraz klimatyzację śródziemnomorską.

Produkowany jest w Turcji. Część z 60 zamówionych pojazdów jest już w Polsce. Ostatnie mają dotrzeć do Warszawy do 20 grudnia, a pierwsze pasażerów linii 136 i 401 zabrały w poniedziałek.

Prawie jak w Hiszpanii

Wszystkie mercedesy są w pełni niskopodłogowe, wyposażone w system elektronicznej informacji wewnętrznej i zewnętrznej, monitoring oraz głosowe zapowiedzi przystanków. Jak wszystkie kupowane w ostatnich latach autobusy, mercedesy mają klimatyzację "śródziemnomorską".

- W Polsce z komunikacji miejskiej korzysta wielu pasażerów. Pojazdy często otwierają drzwi, jest wiele osób w środku autobusu. Klimatyzacja w związku z tym musi być bardziej wydajna, dlatego autobusy zostaną wyposażone w taką, którą używa się np. we Włoszech czy Hiszpanii – tłumaczył Adam Stawicki, rzecznik MZA w rozmowie z tvnwarszawa.pl

Ostatnio autobusy mercedes jeździły w barwach stołecznej komunikacji w latach 1937-39.

lata/roody