Najnowsze

Melania Trump w Warszawie. Belweder, potem "Kopernik"

Najnowsze

Pierwsze damy w koperniku
Pierwsze damy w koperniku TVN24
wideo 2/4

Kiedy Donald Trump rozmawiał z przywództwami państw Trójmorza, jego zona Melania miała w Warszawie własny harmonogram. Najpierw spotkała się z Agatą Dudą na kawie w Belwederze, a potem obie pierwsze damy zwiedzały Centrum Nauki Kopernik.

Melania Trump przyjechała do Belwederu około 10.30. Przed budynkiem została przywitana przez polską pierwszą damę, po czym obie szybko weszły do środka, bez chwili dla reporterów. Ta nastąpiła już w Belwederze.

Wizyta w Koperniku

Zgodnie z planem, wspólna kawa trwała około 30 minut. Chwilę po 11 pierwsze damy opuściły budynek i udały się do Centrum Nauki Kopernik.

Tu spotkały się z dziećmi, z którymi wzięły udział w warsztatach związanych z programowaniem.

- Młodsze będą programowały w prostszych programach. Starsi - w nieco trudniejszych. Efekty swojej pracy zademonstrują pierwszym damom - mówiła jeszcze przed wizytą Katarzyna Nowicka, rzeczniczka "Kopernika".

Pierwsze damy spędziły w CNK około godzinę. Centrum Przez ten czas było otwarte dla zwiedzających. Nieczynna nie była jedynie "Majsternia" i galeria "Nowy świat w ruchu".

Po wizycie w Centrum Nauki Kopernik pierwsza dama USA udała się na plac Krasińskich aby towarzyszyć swojemu mężowi w uroczystym przemówieniu.

Zna pięć języków

Melania Trump jest drugą w historii kraju pierwszą damą urodzoną poza jego granicami. Pochodzi ze Słowenii. Ma za sobą udaną karierę modelki, zna cztery języki obce, w tym niemiecki. Dlatego w spotkaniu z Agatą Dudą nie będzie potrzebowała tłumacza (polska pierwsza dama była nauczycielką tego języka).

Melania Trump angażuje się też charytatywnie i wychowuje syna pary - Barrona Trumpa.

W Warszawie wraz z prezydencką parą przebywa też córka Donalda Trumpa - Ivanka, która przed południem złożyła kwiaty przed pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie i odwiedziła Muzeum Historii Żydów Polskich.

kw/r

Pozostałe wiadomości