"Megaawaria" na Starym Mieście

TVN Warszawa

targeoAwaria dotyczy 244 budynków

W 244 budynkach na Starym Mieście po południu w sobotę nie było ciepłej wody i ogrzewania po pęknięciu rury ciepłowniczej na ulicy Długiej.

O problemach w Śródmieściu dowiedzieliśmy się od internautów. "Stare Miasto bez ciepłej wody i ciepłego ogrzewania, megaawaria" - napisał jeden z komentujących na naszym portalu.

Informacje potwierdziło Centrum Zarządzania Kryzysowego - Faktycznie, doszło do pęknięcia rury na ulicy Długiej, pomiędzy ulicą Miodową a Podwale. Tam jest stara sieć, prawdopodobnie została uszkodzona na skutek mrozu - poinformował dyżurny CZK.

Z kolei w Miejskim Centrum Kontaktu z Mieszkańcami dowiedzieliśmy się że awaria dotyczy 244 budynków. Służby starały się jak najszybciej przywrócić dostawy ciepła. Awaria miała zostać usunięta przed 20.

Po godzinie 17 zostaliśmy poinformowani o usunięciu przyczyny awarii, ale ciepła woda powróciła do mieszkań dopiero około 19. - Rozpoczęło się nawadnianie sieci. Naprawiliśmy uszkodzony fragment, to było rozszczelnienie z powodu mrozu - poinformowała Aleksandra Żurada ze spółki Veolia, która dostarcza ciepło.

md/pm