Mecz z Ukrainą raczej pod zamkniętym dachem

Warszawa

TVN24 , PL.2012+Przygotowania do meczu

Piątkowy mecz z Ukrainą i wtorkowy z San Marino w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata odbędą się prawdopodobnie pod zamkniętym dachem Stadionu Narodowego.

Dach na Stadionie Narodowym zamknięto 5 marca. - Mając prognozę pogody na najbliższy okres, chcieliśmy zapewnić najlepsze warunki wzrostu murawy. Jej układanie rozpoczęto 7 marca. Dziś jest już gotowa, bezpiecznie sobie rośnie - poinformowała dr Elżbieta Lipska, dyrektor ds. wydarzeń całostadionowych SN.

"Żadnych manewrów z dachem"

Na pytanie, czy możliwe jest odsłonięcie dachu przed meczem z Ukrainą, gdyby tak sobie zażyczył PZPN, odpowiedziała: Przy warunkach pogodowych, jakie mamy w tej chwili, procedura techniczna obsługi dachu mówi, że nie powinniśmy wykonywać nim żadnych manewrów. Natomiast do meczu zostało jeszcze trochę czasu. Oczywiście bardzo dokładnie śledzimy prognozy pogody. W tej chwili w każdej odprawie operatora Stadionu Narodowego przed każdą imprezą masową uczestniczy synoptyk. Decyzje zapadają zgodnie z obowiązującą procedurą.

Komunikacją za darmo z biletem na mecz

Na konferencji mówiono też o transporcie, bezpieczeństwie i udogodnieniach dla kibiców. Na mocy porozumienia między Polskim Związkiem Piłki Nożnej i władzami Warszawy posiadacze biletów na mecz są uprawnieni do bezpłatnego przejazdu komunikacją miejską w granicach pierwszej strefy biletowej.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH W KOMUNIKACJI W ZWIĄZKU Z MECZEM POLSKA - UKRAINA

Piątkowy mecz z Ukrainą rozpocznie się o godz. 20.45, podobnie jak wtorkowy z San Marino.

PAP/ran/b