Mecz z Napoli wyjątkowy. Legia pomoże polskim uchodźcom

Warszawa

Matuesz Kostrzewa/legia.comWszystko zależy od frekwencji

Legia zaangażuje się w pomoc polskim uchodźcom ze strefy wojennej w Donbasie. Część dochodu ze sprzedaży biletów na mecz Ligi Europy z włoskim Napoli warszawski klub przekaże na rzecz sprowadzenia naszych rodaków do kraju.

To, ile dokładnie będzie wynosić kwota zależeć będzie od frekwencji podczas meczu. Klub zapewnił, że przekaże na rzecz uchodźców równowartość 1 euro od każdej sprzedanej wejściówki. Stadion przy Łazienkowskiej może pomieścić 31 tysięcy osób.- Rozumiemy i popieramy ideę pomocy najbardziej potrzebującym, którzy muszą uchodzić ze swych domów przed zagrożeniem, jakie niesie wojna. Cieszymy się, że dzięki tej inicjatywie uda się zapewnić im bezpieczeństwo i sprowadzić do Polski - powiedział Bogusław Leśnodorski, prezes Legii.

Hitowy mecz

Pojedynek z Włochami zapowiada się jako hitowe starcie fazy grupowej. Spotkanie zostanie rozegrane 1 października i będzie pierwszym meczem Legii w Lidze Europy na własnym boisku. Oprócz włoskiej drużyny wicemistrzowie Polski zagrają jeszcze z belgijską Bruggią i duńskim Midtjylland.Najwyższą frekwencję na nowym, ukończonym w 2010 roku, stadionie Legii odnotowano dwa lata temu podczas meczu ze Śląskiem Wrocław. Na trybunach zasiadło wtedy 30 787 kibiców.

Więcej na sport.tvn24.pl

Autor: TG / Źródło: sport.tvn24.pl, legia.com