Mecz Polska - Niemcy pod dachem? Decyzja w sobotę

Warszawa

TVN24Decyzja o zamknięciu dachu zapadnie w dniu meczu

Dopiero w dniu meczu Polska - Niemcy tj. w sobotę 11 października, zapadnie decyzja, czy dach na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie otwarty lub zamknięty.

- Wspólna decyzja PZPN i operatora obiektu odnośnie tego, czy w trakcie meczu dach będzie zamknięty czy otwarty zapadnie w sobotę - powiedział rzecznik spółki PL 2012+ Piotr Glinkowski. Według synoptyków TVN Meteo w sobotę ma być ciepło, nie zapowiadane są opady deszczu. Spotkanie z mistrzami świata Niemcami rozpocznie się w sobotę o godz. 20.45, a trzy dni później biało-czerwoni, również o tej porze, zagrają ze Szkocją.

Murawa w rewelacyjnym stanie

W poniedziałek podopieczni trenera Adama Nawałki rozpoczęli zgrupowanie. Trenować będą na boiskach ZWAR-u Międzylesie i Polonii Warszawa. Gotowa murawa jest również na Stadionie Narodowym. Jej odbiór przez profesjonalnego greenkeepera zaplanowano na wtorek (7 października).- Rolki trawy były transportowane 22 ciężarówkami w kontrolowanej temperaturze, której z wiadomych wględów producent nie zdradza. Zanim trawa została położona, za podbudowę posłużyło dwa tysiące ton ziemi - dodał.Od niedzielnego poranka murawa jest pielęgnowana - nawadniana, podcinana. - Wygląda naprawdę rewelacyjnie, piłkarze będą zadowoleni - stwierdził menedżer ds. relacji publicznych.Oficjalnego treningi reprezentacji Polski i Niemiec odbędą się w piątek.

Ułatwienia dla kibiców

PZPN już kilka dni temu poinformował, że wszystkie bilety zostały sprzedane. Ich posiadacze będą mogli w dniu meczu bezpłatnie skorzystać z komunikacji miejskiej.- Zalecamy wybieranie się na oba mecze komunikacją miejską oraz rezerwację biletów parkingowych (20 złotych za samochód osobowy, 40 zł za busa i 80 zł za autokar) online. Wjazd na parking na błoniach stadionu będzie możliwy od strony ulic Targowej, Zamoyskiego i Sokolej. Będzie on czynny od godz. 8.00 do 23.59 - dodał przedstawiciel spółki, która jest operatorem obiektu.Jak poinformował Glinkowski, na Stadionie Narodowym dostępny będzie serwis audiodeskrypcji (częstotliwość 95,1 MHz), czyli głosowy opis treści wizualnych dla osób niewidomych i niedowidzących. Aby skorzystać z bezpłatnej usługi należy użyć własnego telefonu komórkowego wyposażonego w radio i słuchawki.- Podczas meczu, w godz. 20.30-22.30, dostępny będzie specjalny "kącik dla dzieci". Zlokalizowany będzie przygotowanym i oznakowanym pomieszczeniu na promenadzie wewnętrznej w sektorze D13 - poinformował rzecznik.

Zobacz jak zmienił się Stadion Narodowy:

Metamorfozy Stadionu Narodowego
materiały promocyjne

PAP/jb