Mazowsze: prawie 2 tysiące osób wciaż bez prądu

Warszawa

archiwumAwaria na Wrzecionie

Po intensywnych opadach śniegu, w piątek o godz. 18 w regionie pozbawionych prądu było jeszcze ok. 1,3 tys. odbiorców - poinformowała rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ivetta Biały. Rano bez prądu było ponad 10 tys. odbiorców z Mazowsza.

Jak podała po południu Biały, do godz. 18 na Mazowszu usunięto prawie 90 proc. awarii. Bez prądu pozostawali jeszcze odbiorcy w rejonie Siedlec, Zwolenia, Lipska i Kozienic. Jeszcze o godz. 6.00 odciętych od energii elektrycznej było 10 tysięcy odbiorców. Wieczorem w większości domów prąd udało się przywrócić.

Z informacji zebranych przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że najwięcej odbiorców pozbawionych jest prądu w okolicach Sokołowa Podlaskiego - 2200 oraz Siedlec – 1113. Uszkodzeniu uległo odpowiednio 69 i 40 podstacji energetycznych. Ograniczenie w dystrybucji energii elektrycznej obejmuje także rejony: Garwolina (611), Wyszkowa (648), Radomia (210), Kozienic (140) i Zwolenia oraz Lipska (925).

Jak informuje rzeczniczka wojewody, służby energetyczne cały czas pracuja nad usunięciem awarii.

PAP/par//b