Mazowsze po wichurach: cztery tysiące osób bez prądu

Warszawa

TVN24Relacja reporterki TVN24 Brygidy Grysiak

Cztery tysiące osób bez prądu, ponad 100 uszkodzonych dachów i kilkadziesiąt uszkodzonych budynków. To bilans potężnej wichury, która w niedzielę przeszła przez gminę Dąbrówka w powiecie wołomińskim.

Bez prądu jest większość mieszkańców Dąbrówki, Trojan, Lasków i Skarpy. Awaria usuwana jest stopniowo. Jeszcze w niedzielę bez prądu było siedem tysięcy osób, w poniedziałek rano ta liczba spadła do czterech tysięcy. – Ekipy techniczne zapewniają, że awaria całkowicie zostanie usunięta do godziny 22:00 – relacjonuje Brygida Grysiak, reporterka TVN24.

Wielu mieszkańców gmin, przez które przeszła w niedzielę wichura, nie ma też wody.

Related content

Szacują straty

Służby ujawniły pierwsze liczbowe podsumowanie trwającej zaledwie kilka minut wichury. 11 dachów zostało dosłownie zmiecionych z domów, uszkodzonych zostało kilkadziesiąt budynków gospodarczych. Ponad 100 innych dachów zostało w niewielkim stopniu zniszczonych.

- Powołaliśmy już gminną komisję, która oszacuje dokładne starty jakie ponieśli nasi mieszkańcy – zapewnia wójt Dąbrówki, Tadeusz Bulik.

Szalejąca wichura

W niedzielę po południu potężna wichura przeszła przez gminę Dąbrówka w powiecie wołomińskim. Uszkodzone zostały dachy domów, wiatr zerwał również linie energetyczne i powalił drzewa.

ZOBACZ RELACJĘ REPORTERÓW KONTAKTU24.

Mieszkańcy o wichurze:

Mieszkańcy o wichurze
Marcin Gula, tvnwarszawa.pl

bf/par