Mazowsze leci do Watykanu na święta. Wystąpią w Bazylice św. Piotra

Warszawa

mazowsze.waw.plZespół Mazowsze

Zespół Mazowsze ma zakończyć obchody jubileuszu 65-lecia działalności w Rzymie. Przed pasterką w Bazylice Św. Piotra wykonają kolędy. Będą też śpiewać w czasie mszy. Ale na tym nie koniec.

"Podsumowaniem obchodów roku jubileuszowego będzie udział zespołu w pasterce w Bazylice Św. Piotra w Watykanie" - pochwalił się zespół na swojej stronie internetowej.

Wybrali cztery kolędy

Bezpośrednio przed mszą świętą Mazowsze zaśpiewa cztery kolędy: "Bóg się rodzi", "Z narodzenia Pana", "Gdy się Chrystus rodzi", "Cicha noc".

Wspólnie z chórem prowadzącym Capella Musicale Pontificia włączy się później w części stałe mszy.

Z kolei 25 grudnia o godz. 19:00 w Kościele Św. Stanisława - Duszpasterstwie Polaków w Diecezji Rzymskiej zespół zaśpiewa kolędy i pastorałki.

Jak poinformowała członkini zespołu na jednym z portali społecznościowych, wylot do Rzymu zaplanowano na poniedziałek.

Zespół ma problemy

Na tvnwarszawa.pl niejednokrotnie pisaliśmy o problemach Mazowsza. Dramatyczna sytuacja trwa od prawie dwóch lat. Zespół jest kiepskiej sytuacji finansowej, a dyrektorowi zarzuca nadmierną komercjalizację Mazowsza, np. udział w prywatnych imprezach.

W listopadzie ubiegłego roku portal tvnwarszawa.pl ujawnił nagrania z występu na imprezie z okazji wybudowania domu jednego z polskich milionerów.

Wielu tancerzy i solistów zespołu mieszka w bursie pracowniczej, gdzie warunki pozostawiają wiele do życzenia.

CZŁONKOWIE ZESPOŁU PROTESTOWALI NA POCZĄTKU ROKU:

ran/mz

Członkowie zespołu rozdawali ulotki
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl