Najnowsze

Uderzenie w nielegalny hazard. Przejęli 31 automatów, zatrzymali pięć osób

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
IAS w WarszawieFunkcjonariusze zabezpieczyli 31 nielegalnych automatów do gier

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili grupę organizującą hazard na nielegalnych automatach do gier. Zabezpieczono 31 urządzeń oraz znajdujące się w nich pieniądze.

Jak przekazała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska, grupa działała od 2019 roku w województwach mazowieckim i świętokrzyskim. W wyniku przeszukania kilkunastu lokalizacji, gdzie uprawiano nielegalny hazard, funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli automaty do gier, telefony komórkowe i dokumentację księgowo-finansową.

Zarzuty i areszt dla pięciu osób

- Czynności w sprawie prowadzone były od wielu miesięcy i doprowadziły do zatrzymania pięciu osób. Trzej zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwaj - kierowania tą grupą oraz organizowania nielegalnego hazardu. Dwóm zatrzymanym grozi odpowiedzialność za pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw - poinformowała Pasieczyńska.

Wobec zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za zarzucone czyny, podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Jak przypomniała Justyna Pasieczyńska, kara za każdy nielegalnie posiadany automat do gier wynosi 100 tysięcy złotych. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko ich właściciel, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są automaty.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 31 nielegalnych automatów do gierIAS w Warszawie

Na początku roku policjanci z Otwocka oraz celnicy przejęli ponad 200 nielegalnych automatów do gier:

Policja przejęła ponad 200 nielegalnych automatów do gier
Policja przejęła ponad 200 nielegalnych automatów do gierKPP Otwock

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: IAS w Warszawie

Pozostałe wiadomości