Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Mazowsze: 361 pożarów w ciągu doby. Płoną trawy, lasy, śmieci i mieszkania

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPożar traw

37 pożarów w Warszawie i ponad 300 na Mazowszu - a to bilans tylko z poniedziałku. Wtorek nie zapowiada się wcale lepiej. Trawa płonie m.in. przy Trasie Siekierkowskiej.

Ogień pojawił przed 12.00, za skrzyżowaniem z ul. Czerniakowską, przy jezdni w kierunku Gocławia. - Zapaliły się pobliskie trawy i krzaki - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Nikomu nic się nie stało - dodaje.

W akcji wzięły udział dwa zastępy straży pożarnej. - Czuć gryzący dym. Wiatr przewiał go na osiedla przy ul. Czerniakowskiej - dodaje reporter.

Plaga na Mazowszu

- W poniedziałek w samej Warszawie mieliśmy w sumie 37 zgłoszeń. Dotyczyły one nie tylko traw, ale palących się koszy, samochodów i mieszkań - informuje we wtorek st. kpt. Artur Laudy ze straży pożarnej.

Na terenie Mazowsza. Wybuchło w sumie 361 pożarów.

Jak informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, od początku sierpnia do 17 sierpnia na terenie Polski doszło w sumie do 2094 pożarów lasów. Najwięcej pożarów było w województwie mazowieckim – 722. Strażacy stale apelują, aby przebywając w lesie zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa - możemy przeczytać w komunikacie.

su/r