Mazowieckie kuratorium uruchomiło specjalny numer dla rodziców

Warszawa

Kuratorium Mazowieckie uruchomiło specjalny numer telefonu, pod którym rodzice mogą zgłaszać informacje o możliwym zagrożeniu terminu egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów.

Egzaminy gimnazjalne odbędą się 10, 11 i 12 kwietnia, a 15, 16 i 17 kwietnia – ósmoklasisty. - Obecnie – według naszej wiedzy – terminy egzaminów nie są zagrożone – zapewniła kurator mazowiecka Aurelia Michałowska.

Działania kuratorium

- Jeżeli rodzice uzyskają informacje, że w szkole ich dziecka jest możliwe zagrożenie terminu egzaminów, to proszeni są o pilne zgłaszanie tego faktu do naszego kuratorium. Zgłoszenia będą przyjmowane pod telefonem 509-227-566 – zaapelowała Michałowska.

Kurator mazowiecka poinformowała, że "dzięki zmianom w rozporządzeniu wydanym przez minister edukacji skład zespołów nadzorujących może być uzupełniony przez osoby, które mają kwalifikacje pedagogiczne".

- Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcieliby pomóc podczas egzaminów, mogą się zgłaszać do kuratorium oświaty – poprosiła Michałowska. Dodała, że w każdym województwie przy kuratorium zostały uruchomione punkty konsultacyjne, do których osoby chętne do pomocy w przeprowadzeniu egzaminów mogą przesyłać swoje zgłoszenia.

Zgłoszenia przez formularz internetowy

W województwie mazowieckim można dokonać zgłoszeń do zespołów nadzorujących podczas egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasistów przez formularz na stronie warszawskiego kuratorium.

Został również uruchomiony specjalny numer telefonu: 664-663-628. Pod tym numerem będą zbierane oferty od osób, które mogą być członkami zespołów nadzorujących.

Kurator zapowiedziała, że oba telefony będą odbierane także po godzinach urzędowania kuratorium.

Napływ zgłoszeń

Do tej pory do kuratorium mazowieckiego wpłynęło ponad 500 zgłoszeń. Najwięcej z Warszawy – 140. Zgłosiły się osoby z przygotowaniem pedagogicznym, w tym nauczyciele emeryci, pracownicy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Do tego momentu do kuratorium mazowieckiego wpłynęły zgłoszenia dotyczące braków w zespołach nadzorujących z 12 szkół. Kuratorium wskazało dyrektorom tych placówek osoby, które mogą uzupełnić braki w zespołach.

W województwie mazowieckim protesty odbywają się w 72 procentach szkół i placówek oświatowych. W Warszawie odsetek ten wynosi 73 procent.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o rozpoczęciu strajku nauczycieli.

Na szkole na Żoliborzu pojawił się banerTVN24
wideo 2/2

PAP/ab