Mazowiecki komendant nowym wiceszefem policji od prewencji

Warszawa

kwp.radom.plInspektor Cezary Popławski

Dotychczasowy szef mazowieckiej policji insp. Cezary Popławski będzie zastępcą komendanta głównego policji nadzorującym prewencję i ruch drogowy – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Dotychczasowy szef mazowieckiej policji insp. Cezary Popławski będzie zastępcą komendanta głównego policji nadzorującym prewencję i ruch drogowy – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

- Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych podpisała powołanie Cezarego Popławskiego na stanowisko zastępcy komendanta głównego policji, od dnia 24 lutego br. – powiedziała w czwartek rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak. Równocześnie od czwartku nowym pierwszym wicekomendantem policji jest nadinsp. Mirosław Schossler, nadzorujący pion kryminalny. Szef policji nadinsp. Krzysztof Gajewski zapowiadał już w ubiegłym tygodniu, że zwróci się do MSW, by właśnie Schossler pełnił funkcję jego pierwszego zastępcy. Na miejscu zastępcy szefa policji nadzorującego prewencję i ruch drogowy był wakat po tym, jak w ubiegłym tygodniu Gajewski, dotychczasowy wiceszef policji od spraw prewencji, został komendantem głównym.

Pracował w Krakowie i Łodzi

Popławski urodził się w 1967 roku. Służbę w resorcie spraw wewnętrznych rozpoczął w 1987 r. w pionie prewencji w Krakowie. W 1999 r. został komendantem Komisariatu Policji w Muszynie, a następnie naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Nowym Sączu. Od 2004 r. związany był z województwem łódzkim, najpierw kierował sekcją ruchu drogowego zgierskiej komendy, od 2006 r. nadzorował działania tego pionu w skali województwa jako Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi. 16 lutego 2012 r. został zastępcą komendanta wojewódzkiego w Łodzi do spraw prewencji, a 12 lipca 2013 r. mazowieckim komendantem wojewódzkim policji. Gajewski mówił też, że nie przewiduje rewolucji kadrowych w podległej mu formacji.

PAP/su