Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

"Maturzyści wyskakiwali na tory w garniturach"

Warszawa

Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plPoranny paraliż

- Zero informacji, ani na peronach, ani w pociągach – denerwują się pasażerowie, którzy nie mogli dziś dojechać pociągiem do centrum.

Po czwartkowym paraliżu na kolei otrzymaliśmy od internautów lawinę maili i komentarzy. W większości podróżujący rano pociągami pasażerowie podkreślali, że zabrakło podanej odpowiednio wcześnie informacji.

W Pociągu SKM nikt przez kilkadziesiąt minut nie powiedział dlaczego pociąg stoi. Z kolei pasażerowie linii wołomińskiej narzekali na brak informacji na peronach mimo, że awaria trakcji nastąpiła jeszcze wczoraj wieczorem i był czas na przygotowanie pasażerów.

Maturzyści w garniturach

Właśnie przyjechałem z Grodziska Maz. - opóźnienie pociągu prawie 1h. Postój przed Pruszkowem w szczerym polu 40 min. Maturzyści wyskakujący z pociągu w garniturach, dziewczyny w butach na wysokich obcasach zdesperowane brnęły przez tory, przeskakiwały szeroki rów dzielący torowisko z szosą i łapały stopa. Smutny widok. Najgorzej chyba wyszły na tym 3 kobiety, które po 40 minutowym postoju wkurzone wyskoczyły z pociągu i też poszły łapać stopa. W tym właśnie momencie pociąg zamknął drzwi i odjechał zostawiając je pośrodku niczego - jakieś 3 km od stacji – pisze Kacpaa.

Z rzeczniczką SKM na razie nie udało nam się połączyć.

Pytanie do kasjerki

Również w Kolejach Mazowieckich pasażerowie narzekali na brak informacji. - Awaria była w nocy, a na stacjach ani o 5:00 ani o 9:00 żadnej kartki o opóźnieniach. Idź pan do okienka i się kasjerki pytaj. Żenujące KM – denerwuje się nonami.

Jak usłyszeliśmy w biurze prasowym Kolei Mazowieckich - o awarii można było dowiedzieć się w kasie PKP i to powinno wystarczyć.

mjc//bako