Mata na górce, taras do zadaszenia. Szczęśliwice się zmieniają

Warszawa

Urząd MiastaBędą zmiany na Szczęśliwicach

Szykuje się kolejny etap modernizacji ośrodka Szczęśliwice. Planowany jest remont budynku, a także zagospodarowanie okolicznego terenu. Modernizację przechodzi również górka.

Jak informuje ratusz, trwa przetarg, który ma wyłonić wykonawcę prac. Firma zainteresowane przetargiem mogą składać wnioski do 12 kwietnia.

Zadaszenie, fitness

"Roboty w zakresie nadbudowy budynku obejmą wykonanie zadaszenia istniejącego tarasu. Wyniesiony będzie także fragment dachu, który zostanie przeznaczony na zaplecze techniczne. W ramach planowanych prac na piętrze budynku w jego centralnej części od strony frontu powstanie nowoczesna strefa rekreacyjno-sportowa, w skład której wchodzić będzie siłownia, sala fitness, przestrzeń ze sztucznym stokiem narciarskim, sala aerobowa i pokój rehabilitacji" - wylicza ratusz.W centralnej części od strony stoku powstanie otwarty taras widokowy z możliwością zamykania lekkimi przesłonami szklanymi. W lewym skrzydle budynku zlokalizowana będzie restauracja z zapleczem oraz zamkniętym tarasem ogrzewanym. Do tego powstaną nowe miejsca parkingowe. Zmodernizowana zostanie też centralna część parteru budynku ośrodka - będzie nowa klatka schodowa, wyremontowane zostaną również toalety, szatnie i pomieszczenia służbowe.Wszystkie prace powinny zakończyć się w ciągu 395 dni od daty podpisania umowy.

Zmiany na górce

"Od początku kwietnia na terenie ośrodka trwają prace związane z montażem nowej maty zjazdowej na stoku i na trasie wyciągu orczykowego wraz z geotkaniną. Sprawdzone zostaną również istniejące systemy drenażowe i systemy nawadniania stoku. Wykonany zostanie remont drewnianej konstrukcji tarasu widokowego i stacji górnej kolei krzesełkowej oraz wymiana instalacji oświetlenia stoku narciarskiego" - podaje ratusz.Wykonawcą tej inwestycji jest firma PPHU WEMO-GROUP Mariusz Maligłówka. Za swoją pracę otrzyma blisko 10 milionów złotych. Prace mają skończyć się do 30 września 2018 roku.

ZOBACZ TEŻ KOLARSTWO GRAWITACYJNE NA GÓRCE KAZURCE:

Kolarstwo grawitacyjne na Górce KazurceTVN24
wideo 2/2

ran