Maszerowali w wyszywankach. Świętowali niepodległość Ukrainy

Warszawa

TVN24Parada ukraińskich wyszywanek

Co najmniej kilkadziesiąt osób wzięło udział w barwnej paradzie w ramach obchodów Dnia Niepodległości Ukrainy. Wielu uczestników miało na sobie wyszywankę, tradycyjny strój Ukraińców. Jest to koszula bogato zdobiona haftami.

Parada wyruszyła o godzinie 13 z placu Zamkowego i przemaszerowała przez ulice centrum przed pomnik Tarasa Szewczenki u zbiegu Spacerowej i Goworka.

Wcześniej, w żoliborskim Forcie Sokolnickiego można było posłuchać koncertów polskich i ukraińskich zespołów i obejrzeć ukraińskie filmy dokumentalne. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję posmakowania również specjałów kuchni naszych sąsiadów.

Related content

Wydarzenia w Warszawie miały związek z obchodami Dnia Niepodległości i Dnia Flagi Narodowej Ukrainy. Organizatorem obchodów w stolicy Polski była fundacja Otwarty Dialog i Euromajdan Warszawa.

- Fundacja Otwarty Dialog od początku wspiera Ukrainę w jej słusznej walce przeciw dyktaturze wewnętrznej i zewnętrznej agresji. Włączając się do obchodów Dnia Flagi Narodowej i Dnia Niepodległości Ukrainy pokazujemy naszą solidarność z ukraińskim społeczeństwem i niesłabnące wsparcie Polaków - tłumaczył Bartosz Kramek, przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog.

bf/b