Maskotki, torebki i przyprawy. Zoo organizuje zbiórkę dla zwierząt

Warszawa

UM WarszawaZoo organizuje zbiórkę

Piłki, koce, maskotki, ale też torebki damskie, suszone owoce czy kuchenne przyprawy – to tylko kilka z długiej listy rzeczy, których potrzebuje Miejski Ogród Zoologiczny. Zoo ogłosiło zbiórkę dla zwierzaków. Produkty można przynosić do końca czerwca.

Na nowe gadżety szczególnie czekają drapieżniki i małpy człekokształtne. To właśnie im na co dzień najbardziej doskwiera miejska nuda. Żyjąc w środowisku naturalnym polują, bronią swojego terytorium i szukają schronienia. W zamkniętym ogrodzie jest zupełnie inaczej. Opiekunowie zoo na bieżąco zaspokajają wszystkie ich potrzeby i troszczą się o ich los.

Potrzebne zabawki i koce

Pracownicy ogrodu nie ukrywają, że ulubioną czynnością zwierzaków jest jedzenie i spanie. Dlatego też zoo postanowiło zorganizować zbiórkę rzeczy, które pomogą urozmaicić codzienne życie zwierząt.

Wśród poszukiwanych gadżetów znajduje się wiele przedmiotów codziennego użytku, m.in. pojemniki plastikowe po produktach spożywczych, butelki po napojach 1,5-litrowych (najlepiej z nakrętkami), węże ogrodowe lub strażackie, plastikowe wanienki dziecięce, torebki damskie lub kosze wiklinowe bez metalowych elementów.

Zbiórka trwa do końca czerwca

Oprócz tego, mile widziane są tradycyjne zabawki: piłki w różnych rozmiarach i pluszowe maskotki, ale też owoce suszone, przyprawy kuchenne, granulaty dla kotów czy chrupki śniadaniowe.

Pracownicy zoo przekonują, że wszystkie przedmioty, które ludziom wydają się już zupełnie niepotrzebne, są dla zwierząt bardzo atrakcyjnymi zabawkami.

Wszystkie podarunku można zostawiać przy wejściach do zoo, gdzie przygotowano w tym celu specjalne kosze. Zbiórka trwa do końca czerwca.

Szpital dla zwierząt

Kilka tygodni temu informowaliśmy o nowoczesnym szpitalu dla dzikich zwierząt, który powstał w Marysinie Wawerskim. Chore zwierzęta, które trafią do placówki, mają szansę na poprawę zdrowia, a tym samym na powrót do naturalnych środowisk.

Ośrodek pomaga zwierzętom m.in. po wypadkach
Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

kw/sk