Masa pojechała do Ossowa. Piknik potrwa do wieczora

Najnowsze

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plMasa ruszyła do Ossowa

Z placu Zamkowego ruszyła Warszawska Masa Krytyczna. Po raz pierwszy jedzie do Ossowa. - Ruszyli po 10.30, głównie dorośli. Jedzie kilkadziesiąt osób - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. Nasz portal objął imprezę patronatem medialnym.

Trasa przejazdu liczy prawie 20 km. Pokonanie tego dystansu zajmie rowerzystom ok. 2,5 godz. Trasa prowadzi ulicami: Miodową, Senatorską, Nowym Przejazdem, al. Solidarności, Mostem Śląsko-Dąbrowskim, al. Solidarności, Kosmowskiej, Grodzieńską, Radzymińską, Naczelnikowską, Księcia Ziemowita, Swojską, Janowiecką, Warszawską, Aleją Marszałka Piłsudskiego, Szwoleżerów, Żołnierską, Wyszyńskiego, Poniatowskiego, Nadarzyńską, Hallera, Matarewicza.

Swój przejazd zaplanowała też Kobyłkowska Masa Krytyczna. Rowerzyści spotkali się przed Miejskim Ośrodkiem Kultury i wspólnie ruszyli w kierunku Ossowa.

Zobacz zdjęcia ze startu masy z pl. Zamkowego:

Atrakcje dla całej rodziny

W tym czasie w Ossowie rozpoczął się rodzinny piknik rowerowy. – Zależy nam na tym, by nasi goście przede wszystkim miło spędzili czas. Żeby Ossów kojarzył się z nie tylko z ważną historią, ale również z możliwością aktywnego spędzania czasu – mówi Maksym Gołoś, dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury "Park Kulturowy Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku", która jest organizatorem pikniku.

Na tych, którzy wezmą udział w imprezie czeka sporo atrakcji. W czasie pikniku będą organizowane wycieczki rowerowe z przewodnikiem po terenie Parku Kulturowego. Na terenie imprezy pojawią się stanowiska rekonstruktorów, a Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej z Kobyłki pokaże swoją ekspozycję uzbrojenia z okresu wojny polsko-bolszewickiej.

W Ossowie będzie można zarówno poleniuchować, jak i aktywnie spędzić niedzielę na świeżym powietrzu. Na miejscu uruchomiono bezpłatną wypożyczalnię zestawów do badmintona, frisbee, kocyków piknikowych, a nawet małych grilli.

Historia i rekreacja

- Ossów to przede wszystkim historia Bitwy Warszawskiej, ale również świetne miejsce do rekreacji. Chcielibyśmy zaprosić mieszkańców powiatu wołomińskiego i nie tylko, do wspólnego odkrywania historii między innymi poprzez aktywne spędzanie czasu – mówi Gołoś.

Impreza na terenie Zespołu Szkół w Ossowie (ul. Matarewicza 148) potrwa do 18.00, ale najwytrwalsi będą mieli szansę posiedzieć przy ognisku aż do godz. 22.00.

Przygotowania do startu masy na placu Zamkowym:

Mapy dostarcza Targeo.pl

Wspólne ognisko ma potrwać do 22.00:

Impreza potrwa do wieczora materiały organizatora

Warszawska Masa Krytyczna żadnej pogody się nie boi. Zobacz też, jak jechała w śniegu:

Masa Krytyczna jedzie w śnieguTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

kś/r