Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Masa Krytyczna "w poszukiwaniu zaginionych rowerów"

Warszawa

tvnwarszawa.plMasa Krytyczna pojedzie na Bemowo

Marcowa Masa Krytyczna pojedzie na Bemowo. – Ruszamy w poszukiwaniu zaginionych rowerów publicznych Bemowo Bike – ironizują organizatorzy.

Rowerzyści tradycyjnie spotkają się o godzinie 18. na placu Zamkowym. Potem ulicami Śródmieścia i Woli dojadą na Bemowo. Cykliści zapowiadają, że chcą znaleźć zaginione rowery systemu Bemowo Bike.

"Rowery te z powodu zaniedbań, nieporozumień i walki o stołki w ratuszu zniknęły ostatnio z ulic Bemowa. Mimo szumnych zapowiedzi nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie miały wrócić"– piszą organizatorzy Masy. Po likwidacji Bemowo Bike na teren dzielnicy przesunięto trzy stacje Veturilo.

Jak informuje ratusz, w przejeździe może wziąć udział nawet 1000 osób. Masa Krytyczna w godzinach 18-22 może powodować utrudnienia i chwilowe wyłączenia z ruchu ulic.

Trasy marcowej Masy Krytycznej
UM Warszawa

Masa "na nielegalu”

W ubiegłym miesiącu Masa Krytyczna odbyła się bez zgody ratusza i eskorty policji.

Pierwotnie miała odbyć się na normalnych zasadach, jednak po pożarze mostu Łazienkowskiego, żeby nie kumulować utrudnień w ruchu, władze cofnęły zgodę na przejazd.

Mimo to około 200 rowerzystów spotkało się w ostatni piątek lutego na placu Zamkowym. – Mieli na twarzach białe maski, na znak protestu przeciwko smogowi. Jeździli po mieście w małych grupach, zgodnie z zasadami ruchu drogowego – relacjonował nasz reporter.

Masa krytyczna wystartowała bez zgody ratusza
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

jb/