Masa Krytyczna pojedzie 30-kilometrową trasą

Warszawa

Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plMasa Krytyczna

Trwa drugi długi weekend majowy. Ale z racji tego, że kończy się miesiąc, stołecznymi ulicami przejedzie Masa Krytyczna. Tym razem rowerzyści pokonają 30-kilometrową trasę.

Start planowany jest na godzinę 18:00. Rowerzyści wyjadą z Placu Zamkowego, przejadą przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, al. Jerozolimskie, Marszałkowska, pl. Konstytucji i Waryńskiego.

Dalej przejadą Puławską, Domaniewską, Bukowińską, Rolną, al. KEN, następnie ul. Herbsta, Pileckiego, Płaskowickiej, Rosoła, Ciszewskiego, Nowoursynowską, Wałbrzyską, al. Lotników, Modzelewskiego, a potem wrócą w miejsce startu przez Domaniewską, al. Niepodległości, Chałubińskiego, Alejami Jerozolimskimi, Marszałkowską i Senatorską.

Ratownicza Grupa Rowerowa

Jak podają członkowie Masy Krytycznej wydarzenie organizowane jest "w trosce o miasto przyjazne rowerzystom". A tematem jest Ratownicza Grupa Rowerowa.- Na każdym przejeździe jest z nami RGR, jako przedmedyczne zabezpieczenie - informują organizatorzy wydarzenia.

RGR, poruszając się na rowerach, często jest szybsza, dzięki czemu zapewnia pierwszą pomoc do czasu przybycia profesjonalistów.

Grupa działa od 15 lat, od siedmiu lat jako Stowarzyszenie Ratownicza Grupa Rowerowa. W jej szeregach jest 20 osób w różnym wieku, mających różne zawody (np. lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarze, a także ludzie z pasji szkolący się na ratowników przedmedycznych).

Mapa przejazdu majowej Masy Krytycznej

Zobacz, jak wyglądał przejazd warszawskiej Masy Krytycznej pod koniec marca

Masa krytyczna przejechała ulicami Warszawy
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ms/sk