Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Będzie nowe przejście przez Marynarską. Z budżetu obywatelskiego

Warszawa | Najnowsze

Źródło:
mp/r
Jest przetarg na budowę nowego przejścia przez Marynarską.Zapowiada się nowe przejście przez Marynarską

Jest przetarg na budowę nowego przejścia dla pieszych przez Marynarską. - Zmiany, które chcemy przeprowadzić, mają sprawić, że to miejsce stanie się wygodniejsze i bardziej dostępne - deklaruje Zarząd Dróg Miejskich.

Projekt zakłada zbudowanie przejścia dla pieszych wraz z sygnalizacją i oświetleniem przez Marynarską przy rondzie Unii Europejskiej. "Przejście połączy zabudowania po południowo-zachodniej stronie ulicy Marynarskiej i Rzymowskiego z przystankiem autobusowym w kierunku ulicy Hynka oraz tramwajowym w stronę ulicy Woronicza" - informują drogowcy.

ZDM czeka na oferty do 8 października i zapowiada, że jeśli postępowanie uda się rozstrzygnąć, to nowa inwestycja powinna pojawić się jeszcze w tym roku.

Zwycięzca w budżecie obywatelskim

Służewiec jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się terenów Warszawy. Powstają tam nowe biurowce oraz bloki, co powoduje, że z roku na rok nasila się ruch pieszy w tej okolicy. Na to, że w tym miejscu potrzebna jest zebra, zwrócili uwagę sami mieszkańcy tej okolicy Mokotowa. Projekt cieszył się sporym powodzeniem w budżecie obywatelskim i w sumie zagłosowało na niego 349 mieszkańców. Tym samym zajął pierwsze miejsce w swoim rejonie.

"Piesi w okolicach między innymi ulicy Obrzeżnej czy Cybernetyki mieli utrudniony dostęp do przystanków komunikacji miejskiej przy rondzie Unii Europejskiej, czy pobliskiej galerii handlowej. Te obiekty znajdują się po wschodniej stronie Rzymowskiego i północnej Marynarskiej, a najbliższe przejścia naziemne dzieli ponad 1100 metrów" - wyjaśniają zasadność budowy przejścia drogowcy.

Jest przetarg na budowę nowego przejścia przez Marynarską. | Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Jest przetarg na budowę nowego przejścia przez Marynarską. | Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Jest przetarg na budowę nowego przejścia przez Marynarską. | Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

tvnwarszawa.pl

Źródło: mp/r