Marynarska: budowa wiaduktów na finiszu


Możliwe, że już w przyszłym tygodniu pojedziemy nowymi wiaduktami w ul. Marynarskiej. Drogowcy składają wniosek o pozwolenie na użytkowanie i czekają na decyzję. Potem przyjdzie czas na rozbiórkę starych.

- W środę składamy wniosek o pozwolenie na użytkowanie. W przyszłym tygodniu chcielibyśmy wprowadzić nową organizację ruchu - informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Do dyspozycji kierowców oddane zostaną dwa nowe obiekty nad torami PKP. Stare wiadukty, po których teraz odbywa się ruch zostaną rozebrane - dodaje.

Nowe 160 metrów

Nowe obiekty zostały wybudowane po obu stronach starych wiaduktów w ul. Marynarskiej. Każdy z nich ma po dwa pasy. Jeden prowadzi w stronę węzła Łopuszańska, drugi w przeciwną. - Na każdym obiekcie do dyspozycji kierowców są dwa pasy ruchu. Oba wiadukty mają ok. 160 metrów długości - informuje Tarnowska.

Węzeł Marynarska to część inwestycji S2-S79 Puławska-Marynarska.

Część trasy Północ-Południe

Trasa S2 to Południowa Obwodnica Warszawy, która przebiega przez węzeł Konotopa, Lotnisko czy Puławską.

S79 to droga ekspresowa o długości 4,3 km, która prowadzi od węzła Lotnisko do węzła Marynarska. Jest cześcią trasy N-S (Północ-Południe), która docelowo będzie biegła od POW do Trasy Toruńskiej. W ten sposób połączy południowe dzielnice Warszawy z północnymi.

Opóźniona inwestycja

Prace przy inwestycji rozpoczęto we wrześniu 2009 roku. Zakładano, że zakończą się w kwietniu 2012 roku. Tak się jednak nie stało. Jaki jest nowy termin? - Nie mamy z wykonawcą uzgodnionej daty. Obecnie negocjujemy z wykonawca warunki aneksu. Chcielibyśmy, puścić ruch po trasie głównej do końca tego roku - zapowiada Tarnowska.

su//ec

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości