Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Martwy noworodek znaleziony w śmieciach

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plZakład, w którym pracownicy znaleźli ciało

Pracownicy sortowni śmieci w Pruszkowie dokonali makabrycznego odkrycia. Wśród śmieci znaleziono ciało noworodka. Prokuratorzy przesłuchują świadków w tej sprawie.

Do Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie śmieciarki, jak co dzień, zwoziły odpady. W momencie, gdy trafiły na taśmę sortującą, pracownicy dokonali makabrycznego znaleziska.

- Wśród smieci znaleziono ciało chłopczyka z nieodciętą pępowiną - potwierdził w rozmowie z tvnwarszawa.pl Dariusz Ślepokura z prokuratury okręgowej w Warszawie.

Wyniki sekcji w ciągu kilku dni

Jak dodał, wstępne oględziny nie wykazały zewnętrznych obrażeń na ciele dziecka.

- Po zakończonych oględzinach ciało trafi do zakładu medycyny sądowej, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok - prezycuje działania prokuratury Ślepokura. Jej wyniki mają być znane w ciągu kilku dni.

Jaka podała PAP, prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem art. 149. kodeksu karnego, który stanowi: matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Trwają również przesłuchania świadków, m.in. pracowników sortowni.

Szukają matki

Oprócz tego, swoje działania prowadzi również policja - trwają poszukiwania matki. Funkcjonariusze ustalają m.in. z jakiej części miasta mogła trafić partia śmieci, w której znaleziono zwłoki.

Tragedia także w Płocku

Niemal w tym samym czasie portal gazeta.pl poinformował o równie makabrycznym zdarzeniu, które miało miejsce w piątek, w Płocku. Tam zwłoki noworodka znalazł grzebiący w kontenerze ze śmieciami mężczyzna.

bf/roody