Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Marsze, festiwal i drogowcy. Trudny weekend dla kierowców

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plPrace na Wisłostradzie

Sobota i niedziela będą dniami, w których kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Jazdę utrudniać będzie Parada Równości, Marsz Jezusa i OWF. Do pracy zabrali się też drogowcy.

W sobotę o godzinie 15 spod Pałacu Kultury i Nauki wyruszy Parada Równości. Utrudnień spodziewać się można m.in. na Marszałkowskiej, w al. Solidarności, moście Śląsko-Dąbrowskim i Wybrzeżu Helskim.

Już w nocy do pracy wzięli się drogowcy. Remontują nawierzchnię Al. Jerozolimskich. W związku z pracami zamknięta jest jezdnia prowadząca z węzła Salomea do granic miasta.

To nie jedyne zmiany. Prace na remontowanej Trasie AK wkraczają w kolejny etap. W sobotę drogowcy zabiorą kierowcom dwa zjazdy na Modlińską. Na pocieszenie otworzą ślimak na węźle Wisłostrada, prowadzący od zachodu w kierunku Gdańska.

Przypominamy, że prace toczą się też na samej Wisłostradzie. Drogowcy kładą asfalt, a kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

W Warszawie trwa również Orange Warsaw Festival. Jak to zazwyczaj ma miejsce podczas imprez na Stadionie Narodowym, zamknięta dla samochodów bez przepustek zostanie Saska Kępa. Po zakończeniu koncertów z ruchu wyłączony może zostać most Poniatowskiego. Spowoduje to spore zamieszanie, zwłaszcza w trasach komunikacji miejskiej.

Niedziela z utrudnieniami

Niedziela to nie tylko ciąg dalszy prac drogowców i ostatni festiwalowy dzień.

Ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Jezusa. Planowo uczestnicy wyruszą o godzinie 12.20 z placu Piłsudskiego i przez pl. Zamkowy, Trakt Królewski, Wiejską i Myśliwiecką dotrą na Pepsi Arenę.

wp/r