Marszałkowska otwarta. Ruch niewielki

Warszawa

Marcin Gula /tvnwarszawa.plMarszałkowska otwarta

W końcu dobra informacja dla kierowców. Od poniedziałkowego poranka mogą przejechać ulicą Marszałkowską przez skrzyżowanie ze Świętokrzyską. Drogowcy uporali się z ułożeniem nawierzchni tydzień przed zakładanym terminem.

Kierowcy mają co prawda do dyspozycji o jeden pas w każdym kierunku mniej, ale i tak nie powinni narzekać. Dzięki otwarciu przejazdu przez skrzyżowanie ruch w tym rejonie odbywać się będzie dużo płynniej. O świcie Marszałkowska nie cieszyła się dużą popularnością.

- Ulica jest otwarta, ale ruch jest bardzo niewielki. Więcej samochodów jedzie od strony Mokotowa. Z przeciwnego kierunku, z pl. Bankowego, pojedyncze pojazdy – poinformował po godzinie 6.00 Marcin Gula, reporter tvnwarszwa.pl.

Samochody na Marszałkowską wróciły, ale pasażerowie warszawskich tramwajów jeszcze poczekają. Na torowisku wciąż trwają prace. Składy zaczną ponownie kursować tą trasą tydzień później, czyli 17 września.

Drogowcy zamknęli Marszałkowską 2 maja na odcinku od Moniuszki do Rysiej. W tym czasie wykonywany był strop stacji metro Świętokrzyska dla II linii metra.

Organizacja ruchu na Marszałkowskiej obowiązująca od 10 września
UM Warszawa

wp//ec