Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Marszałkowska: 4 miesiące prac w 2 minuty

Warszawa

konsorcjum AGPPrace na Marszałkowskiej

Kilka dni przed awarią na budowie II linii metra, wykonawca centralnego odcinka opublikował film, na którym widać w przyspieszonym tempie ogrom prac wykonanych na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej.

Ulica Marszałkowska została ponownie otwarta dla kierowców i komunikacji miejskiej w połowie września. Stało się tak po czterech miesiącach prac.

Budowniczowie metra musieli wykonać strop stacji oraz przebudować instalacje podziemne. Tramwajarze wykorzystali okazję i przebudowali torowisko. Wszystko to widać na filmie nakręconym z dachu jednego z pobliskich budynków.

Awaria na budowie metra

W piątek rano doszło do awarii na budowie II linii metra. Uszkodzona została instalacja wodociągowa przy skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Świętokrzyskiej. Woda podmyła pobliskie budynki. Strażacy ewakuowali mieszkańców dwóch z nich. Ul. Marszałkowska została wyłączona z ruchu.

bf/roody