Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Marszałek unieważnił konkurs na dyrektora Mazowsza

Warszawa

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plProtest Mazowsza

Zamieszanie wokół wyboru nowego dyrektora zespołu Mazowsze. Marszałek województwa Adam Struzik unieważnił konkurs na stanowisko - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl.

Informację potwierdziła rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego.

- Kilka dni temu minął termin wyboru zwycięzcy. Związek zawodowy Solidarność, działający w zespole, nie wybrał swojego przedstawiciela do komisji konkursowej - przyznała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Joanna Czechowicz-Bieniek, rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego.

Obecnie obowiązki dyrektora zespołu pełni Włodzimierz Izban, który jest jednocześnie dyrektorem Mazowieckiego Teatru Muzycznego. Izban jest związany z Polskim Stronnictwem Ludowym.

O stanowisko dyrektora zespołu walczą właśnie Izban i Waldemar Matuszewski (muzyk i reżyser).

Konflikt z członkiem komisji

Jak to się stało, że Solidarność nie wyznaczyła osoby do komisji?

Na początku listopada dyrektor zwolnił dyscyplinarnie tancerza zespołu, który był jednocześnie przedstawicielem Solidarności w komisji konkursowej. - Jako powód podano, że nie podpisałem się na liście obecności podczas zajęć - mówi Konrad Golianek.

Zgodnie z przepisami, Solidarność powinna wyznaczyć inną osobę. Zamiast tego związkowcy oraz tancerze i soliści "Mazowsza" zorganizowali we wtorek protest przed urzędem marszałkowskim.

Manifestanci przynieśli flagi i transparenty treści: "Struzik Izbana popiera a Mazowsze wymiera" oraz "Izban członków komisji eliminuje a Struzik to akceptuje".

Boją się połączenia

Członkowie zespołu zarzucają Izbanowi odpowiedzialność za kiepską sytuację finansową oraz nadmierną komercjalizację zespołu, np. branie udziału w prywatnych imprezach. Kilka dni temu portal tvnwarszawa.pl ujawnił nagrania z występu na imprezie z okazji wybudowania domu jednego z polskich milionerów. Członkowie Mazowsza obawiają się także połączenia z Mazowieckim Teatrem Muzycznym, któremu szefuje Włodzimierz Izban.

Jak informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, na razie nie jest znany termin ogłoszenia kolejnego konkursu.

W tym tygodniu pracę straciła kolejna osoba z Mazowsza, działaczka związków zawodowych, Iwona Wieczorek.

bf/mz