Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Marszałek Struzik wycofał się z kampanii. "Straciłem jedynego syna"

Warszawa

facebook.com/TVN24Marszałek stracił jedynego syna

Marszałek Mazowsza w kulminacyjnym punkcie kampanii wyborczej zawiesza swoją działalność publiczną. Powodem jest śmierć jego syna, Jakuba. Młody mężczyzna zginął w tragicznym wypadku w sobotę na Mokotowie.

- Kochałem mojego jedynego Syna ponad wszystko, od dziś świat będzie już zupełnie inny – poinformował Adam Struzik, marszałek Mazowsza. Jak dodał we wpisie na jednym z portali społecznościowym, 28-letni Jakub Struzik "zmarł w tragicznym wypadku".

"Proszę o uszanowanie"

Marszałek Struzik zapowiedział, że wycofuje się z życia publicznego w najbliższych dniach, które będą punktem kulminacyjnym kampanii wyborczej do samorządu. - Proszę o wyrozumiałość i uszanowanie mojego wyłączenia się z życia publicznego - zaapelował.

W rozmowie z "Gazetą Stołeczną" Marta Milewska, rzeczniczka urzędu marszałkowskiego podała, że Struzik "na pewno w najbliższych dniach wyłączy się z zaplanowanych spotkań wyborczych".

Adam Struzik jest liderem listy PSL do sejmiku Mazowsza z okręgu obejmującego miasta Płock, Ciechanów i Żyrardów. Jego nieżyjący syn również należał do PSL, był absolwentem prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

W środę decyzja o śledztwie

Jak podaje prokuratura, do tragedii doszło w sobotę późnym wieczorem w jednym z bloków na Mokotowie.

- Wstępne ustalenia wskazują na to, że mężczyzna popełnił samobójstwo - przyznał w rozmowie z tvnwarszawa.pl Przemysław Nowak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Dodał, że w środę ma być podjęta decyzja o przeprowadzeniu sekcji zwłok oraz o wszczęciu śledztwa.

bf/mz