Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości przejdzie przez centrum

Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plTak wyglądał marsz w ubiegłym roku

W czwartek o godz. 18 na placu Trzech Krzyży rozpocznie się Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości. Jego uczestnicy przejdą Alejami Ujazdowskimi przed Belweder. - Chcemy uczcić ważną rocznicę i przypomnieć podstawowe dla naszego narodu wartości – przekonuje Jarosław Kaczyński.

- 13 grudnia o godz. 18.00 pod pomnikiem Witosa zaczynamy Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości. W ten sposób chcemy uczcić ważną rocznicę i chcemy przypomnieć te podstawowe, dla naszej wspólnoty, dla naszego narodu, wartości – mówi Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Według Kaczyńskiego będzie to marsz sprzeciwu wobec negatywnych tendencji w Polsce.

Przed kancelarię premiera

Manifestanci mają przemaszerować od pomnika Wincentego Witosa przy pl. Trzech Krzyży przed gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Pochód ma się rozpocząć od odśpiewania hymnu narodowego i odczytania nazwisk ofiar stanu wojennego. Zaplanowano przemówienie Kaczyńskiego. Na trasie marszu reprezentanci klubu PiS mają złożyć kwiaty przed pomnikami: Wincentego Witosa, Ronalda Reagana, Stefana Grota-Roweckiego, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego.

Autobusy na objazdy

- W związku z manifestacją mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na pl. Trzech Krzyży i odcinku Al. Ujazdowskich - informują Zarząd Transportu Miejskiego i stołeczny Ratusz. - Autobusy mogą być skierowane na objazdy w godz. 17.30-20. Na czas przejścia demonstrantów także ruch pozostałych pojazdów będzie albo wstrzymywany, albo kierowany na objazdy przez policję - powiedziała PAP Magdalena Łań ze stołecznego Ratusza. Jak dodała, organizatorzy zgłosili manifestację w godz. 18-20 i wtedy też ruch pojazdów może być utrudniony. - Jeśli wstrzymanie ruchu będzie konieczne, to w pierwszym etapie nieprzejezdny będzie pl. Trzech Krzyży oraz Al. Ujazdowskie od pl. Trzech Krzyży do ul. Pięknej w kolejnym: pl. Trzech Krzyży oraz Al. Ujazdowskie od pl. Trzech Krzyży do ul. Gagarina - poinformował ZTM.

Pięć zgromadzeńW czwartek odbędzie się pięć różnych zgromadzeń publicznych, z których tylko jedno będzie miało formę przemarszu.

PAP/ran/b