Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Marsz przeciwników aborcji

Najnowsze


W piątek wieczorem przez centrum przeszło prawie tysiąc osób z zapalonymi świeczkami i zniczami. To marsz pod hasłem "Światło dla życia", który odbył się z okazji katolickiego Dnia Świętości Życia.

Wierni, po mszy, którą koncelebrował m.in. metropolita warszawsko-praski i przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych abp Henryk Hoser, ruszyli w marszu pod hasłem "Światło dla życia".

Uczestnicy przeszli z kościoła Matki Bożej Łaskawej (na ul. Świętojańskiej) przez Krakowskie Przedmieście, żeby na Placu Zamkowym połączyć się z procesją prowadzoną z katedry pod wezwaniem św. Floriana. W miejscu spotkania dwóch grup z okolicznościowym spektaklem wystąpiła młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego.

Znicze i baloniki

Stamtąd wierni wspólnie wyruszyli na pl. Piłsudksiego, gdzie ustawili znicze pod krzyżem upamiętniającym Jana Pawła II. Wypuścili też w niebo białe baloniki, do których doczepione były karteczki z intencjami modlitw.

Uczestnicy marszu nieśli ze sobą m.in.: transparenty z hasłem "stop aborcji". Zbierali także podpisy pod projektem ustawy, która całkowicie zakazywałaby usuwania ciąży.

Dzień Świętości Życia obchodzony jest przez Kościół od 1998 roku. Katolicy modlą się wówczas m.in. w intencji dzieci nienarodzonych.

aq/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | APTN/Ru24