Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Marsz prezydencki musiał… omijać "ślady" po defiladzie

Warszawa

Jacek Turczyk, PAPNietypowa sytuacja na marszu "Razem dla Niepodległej"

Do dość nietypowej i nieco krępującej sytuacji doszło na trasie prezydenckiego marszu "Razem dla Niepodległej". Czoło pochodu natknęło się na ekipę sprzątającą jezdnię.

Czoło pochodu, utworzone przez prezydenta Bronisława Komorowskiego z małżonką, jego ochroniarzy i sporą grupę innych polityków minęło właśnie plac Trzech Krzyży. W al. Ujazdowskich musiało się rozstąpić, gdyż na jezdni w przeciwnym kierunku, jak gdyby nigdy nic pracowała ekipa sprzątająca.

Sześciu mężczyzn w odblaskowych strojach, wyposażonych w szczotki i worki, sprzątało… końskie odchody. Były to prawdopodobnie ślady wojskowej defilady, która przeszła tędy chwilę wcześniej.

Uczestnicy marszu zachowali spokój, ominęli nietypową przeszkodę i w niezmąconych nastrojach pomaszerowali dalej. Fotograf Polskiej Agencji Prasowej uchwycił natomiast prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz, która bardzo uważnie przyglądała się pracy ekipy...

r