Najnowsze

Marsz dla Jezusa przeszedł przez miasto

Najnowsze

Marsz dla Jezusa
tvnwarszawa.plMarsz dla Jezusa

W niedzielę przez centrum miasta przeszedł Marsz dla Jezusa- Są ludzie w każdym wieku. Idą, śpiewają i niosą transparenty. Jest kilka tysięcy osób - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Marsz organizowany jest w ramach Festiwalu Nadziei. Około godziny 16.00 uczestnicy dotarli na stadion przy Łazienkowskiej.

Impreza rozpoczęła się po godzinie 10. Po zmianie warty przed grobem nieznanego żołnierza i przemówieniach, około godziny 13, uczestnicy wyruszyli.

- Z maszerującymi jedzie platforma, na której grają muzycy. Uczestnicy przystanęli na placu Zamkowym na modlitwę - mówił Krysztofiński.

Podczas marszu zaplanowano pięć przystanków: na placu Zamkowym, przed pałacem Prezydenckim, przy pomniku Mikołaja Kopernika, na placu Trzech Krzyży i na ul. Wiejskiej – przed Sejmem.

10 tysięcy baloników

Na koniec marszu, przed wejściem na stadion w niebo poleciało 10 tysięcy balonów napełnionych helem. Każdy będzie miał doczepioną karteczkę z biblijnym wersetem oraz treścią modlitwy.

Następnie uczestnicy weszli na stadion Legii.

Trasa prowadzi ulicami: pl. Piłsudskiego, Moliera, Senatorska, pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Wiejska, Górnośląska, Myśliwiecka, Łazienkowska

Marsz dla Jezusafestiwalnadziei.pl

W SOBOTĘ Z KOLEI ODBYŁA SIĘ PARADA RÓWNOŚCI:

wp/r

Parda Równości już na Pradze
Parda Równości już na Pradze
Pozostałe wiadomości