Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Marsa gotowa. "Czekamy na decyzję nadzoru"

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plMarsa czeka na decyzję

- Od przynajmniej trzech tygodni nowa jezdnia ulicy Marsa, od Żołnierskiej do nowego wiaduktu, jest w 100 procentach gotowa. Dlaczego wciąż jest zamknięta? – denerwuje się jeden z kierowców. Urzędnicy odpowiadają, że wciąż czekają na pozwolenie na użytkowanie.

Piotr opisuje stan robót na wciąż zamkniętym odcinku. - Wykonano wszystkie prace, łącznie z zatokami i malowaniem pasów – pisze na warszawa@tvn.pl.

- Zapewne odcinek czeka na odbiory. Czemu zatem kilku ważnych panów nie wybierze się tam, by złożyć jakże ważny podpis i ułatwić życie dziesiątkom tysięcy ludzi stojących tu w korkach codziennie? – pyta internauta.

"Czekamy na decyzję"

Jak się okazuje czekają nie tylko kierowcy. Czeka również Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, który odpowiada za przebudowę drogi. - Tydzień temu złożyliśmy wniosek do nadzoru budowlanego o pozwolenie na użytkowanie nowej drogi. Czekamy teraz na decyzję, kiedy będziemy mogli otworzyć trasę – mówi Agata Choińska z biura prasowego ZMID.

Nie podaje jednak terminu otwarcia. – Nie mogę podać konkretnej daty, bo to nie nasza decyzja, ale jest zdecydowanie bliżej, niż dalej do otwarcia tej trasy - dodaje.

Nad torami kolejowymi kierowcy mają aktualnie do dyspozycji nowy wiadukt w kierunku centrum i stary w stronę Rembertowa. - Na ulicy Marsa wciąż trwa budowa. Powstaje nowy wiadukt. Stanie on najbliżej granicy dzielnicy Wawer – mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. – Jezdnia od Żołnierskiej, do nowego wiaduktu, choć zamknięta, wygląda na gotową – dodaje.

Za wysokie ekrany

Pierwszy etap inwestycji obejmuje wybudowane dwóch nowych wiaduktów nad linią kolejową. Pierwszy z nich został otwarty na początku stycznia 2013 roku. W ramach inwestycji powstają też nowe chodniki, ścieżki rowerowe oraz ekrany akustyczne. Ponadto drogi dojazdowe i nowe skrzyżowanie z ulicą Chełmżyńską.

Na początku maja inwestycja została zatrzymana przez Naczelny Sąd Administracyjny. NSA wstrzymał montaż ekranów chroniących przed hałasem. Przeciwko zielonym barieron protestowali lokalni przedsiębiorcy. Z kolei mieszkańcy domagali się zabezpieczenia przezd hałasem.

Drugi etap inwestycji obejmuje budowę kolejnych wiaduktów nad linią kolejową oraz bezkolizyjnego przejazdu nad skrzyżowaniem ulic Marsa i Chełmżyńskiej oraz Marsa i Żołnierskiej wraz z poszerzeniem ulicy Żołnierskiej aż do granicy miasta. Realizacja tego etapu przewidywana jest w latach 2014-2016.

wp/par/b

Marsa czeka na decyzję | Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Marsa czeka na decyzję | Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Marsa czeka na decyzję | Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Marsa czeka na decyzję | Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Marsa czeka na decyzję | Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Marsa czeka na decyzję | Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl