Maratończycy, rolkarze, motocykliści. Duże weekendowe utrudnienia

TVN Warszawa

Minister o utrudnieniach w ruchu: można to przeżyćTVN24
wideo 2/4

Kilka zgromadzeń, rozpoczęcie sezonu rolkarzy oraz fanów zabytkowych motocykli, maraton. Ratusz ostrzega przed weekendowymi utrudnieniami.

W sobotę, w godzinach 11.10 - 12.20, na mokotowskich ulicach pojawią się uczestnicy XXXVI Warszawskiego Otwarcia Sezonu Motocykli Zabytkowych. Wszyscy przejadą ulicami: Narbutta, Boboli, Rakowiecka, Puławska, Marszałkowska, Piękna, Al. Ujazdowskie, Belwederska, Dolna, Madalińskiego, Łowicka.

Motocyklistów zobaczymy też w innym miejscu stolicy. Uczestnicy imprezy "Jednośladem bezpieczniej do celu" zaplanowali swój przejazd w godzinach 12-16 ulicami: Ostroroga, Sołtyka, Młynarska, Leszno, Okopowa, Al. Jerozolimskie, Towarowa, Kasprzaka, Wolska, Połczyńska, Lazurowa, gen. Urbanowicza, gen. Kutrzeby.

Rolkarze

Tego samego dnia - wieczorem - odbędzie się pierwszy nocy przejazd rolkarzy NightSkating Warszawa.

Uczestnicy wyruszą sprzed pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, a dalej przejadą ulicami: Krakowskie Przedmieście – gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza – pl. Piłsudskiego (pod prąd) – Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy – al. "Solidarności" – Okopowa – Towarowa – pl. Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Racławicka – Wołoska – Woronicza – Puławska – pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – Królewska – pl. Piłsudskiego – gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza – Krakowskie Przedmieście.

Trasa przejazdu
Nightskating Warszawa
Piątkowe utrudnienia
targeo, tvnwarszawa.pl
Sobotnie utrudnienia
Targeo, tvnwarszawa,pl

Maraton

Jednak z największymi utrudnieniami warszawiacy muszą liczyć się w niedzielę, wtedy odbędzie się Warsaw Orlen Maraton. Biegacze wystartują o godzinie 9 spod stadionu Narodowego i skierują się na północ miasta, na most Świętokrzyski, a następnie miną Stare Miasto.

Dalej maratończycy pobiegną przez plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i dalej przez plac Trzech Krzyży aż do Alej Ujazdowskich. Tam trasa biegu skręci w al. Szucha, by poprowadzić biegaczy przez Puławską i dalej w kierunku Ursynowa.

"Tu na biegaczy czekać będzie nowość – uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon jako pierwsi biegacze będą mieli okazję sprawdzić nawierzchnię nowo otwartych ulic Rosnowskiego i Korbońskiego. Na tym odcinku jeszcze nigdy nie przebiegała trasa żadnego biegu i właśnie tutaj rozpocznie się kilometrowy zbieg, którym uczestnicy przebiegną z dzielnicy Ursynów do Wilanowa" - informują organizatorzy.

Kolejne kilometry trasy wiodły będą między innymi przez al. Wilanowską, Jana III Sobieskiego i Belwederską, gdzie maratończycy, omijając Łazienki Królewskie, wbiegną w Czerniakowską i Solec. Następnie przebiegną przez Wybrzeże Kościuszkowskie, ponownie przez most Świętokrzyski i dalej wzdłuż Stadionu Narodowego, gdzie od strony al. Zielenieckiej zlokalizowana zostanie meta ORLEN Warsaw Marathonu oraz Miasteczko Biegaczy.

Trasa Warsaw Orlen Maraton
materiały organizatora

Przemarsze, zgromadzenia

W weekend zaplanowano też kilka zgromadzeń i przemarszów. Pierwsze odbędzie się w piątek w godzinach 16-20. Utrudnień powinniśmy spodziewać się na trasie: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Wiejska przed pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego.

W sobotę odbędą się dwa zgromadzenia: pierwsze - stacjonarne o godzinie 12 na placu Hallera, drugie, już z przemarszem. Jego uczestniczy przejdą ulicami: Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście na plac Zamkowy.

Z kolei uczestnicy niedzielnego zgromadzenia spotkają się o godzinie 13.30 przed pomnikiem Lotników Polskich (na Polu Mokotowskim), skąd nastąpi przemarsz ulicami: Trasa Łazienkowska, al. Niepodległości, Batorego, Waryńskiego, Trasa Łazienkowska z powrotem przed pomnik Lotników Polskich.

Niedzielne utrudnienia
targeo, tvnwarszawa.pl

Pisaliśmy też o utrudnieniach na Głębockiej:

Kierowcy łamią przepisy Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

kz/b