Maraton z utrudnieniami. Policja uruchamia infolinię

Warszawa

sxc.huPolicja uruchamia infolinię

Komenda Stołeczna Policji będzie informować mieszkańców i turystów o utrudnieniach na drogach w związku z niedzielnym maratonem.

"Pod numerem telefonu 22 60-38-038 zarówno warszawiacy, jak i wszyscy ci, którzy odwiedzą w tym czasie stolicę mogą dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach i zmianach w związku z 37 PZU Maratonem Warszawskim" – informuje KSP.Specjalny numer infolinii obsługiwany będzie w komendzie, gdzie na bieżąco wpływają informacje o sytuacji na stołecznych drogach.

INFOLINIA: 22 60 38 038

Policjanci będą odpowiadali na pytania dotyczące bieżącej organizacji ruchu w Warszawie, ograniczeń w parkowaniu oraz ewentualnych czasowych wyłączeniach z ruchu ulic.

Start w niedzielę o 9

O godz. 9 na trasę długości 42 km 195 wyruszy z błoni Stadionu Narodowego ok. 7 tys. osób z 47 krajów. Ponadto będzie 300 trzyosobowych sztafet, a 4 tys. zamierza pobiec na 5 km.

Trasa prowadzi m.in. ulicami Saskiej Kępy, Gocławia, potem przez Most Świętokrzyski na Powiśle, Aleją Tomasza Hopfera przez Łazienki Królewskie, następnie Wisłostradą do Kępy Potockiej i Mostem Gdańskim nastąpi powrót na Pragę i Stadion Narodowy.

Nagrodą dla zwycięzcy jest Volvo V40. By wyrównać szanse kobiet, elita pań wystartuje 18 minut i 30 sekund przed mężczyznami. Auto otrzyma pierwsza osoba na mecie.

CZYTAJ WIĘCEJ O MARATONIE I UTRUDNIENIACH W KOMUNIKACJI

ZOBACZ MAPĘ W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

W jakich godzinach ulice będą wyłączane z ruchu
PZU Maraton Warszawski

TAK WYGLĄDAŁ MARATON WARSZAWSKI W 2014 ROKU:

Start maratonu
TVN24

ran,PAP