Mapping ożywi wilanowski pałac. Dziś wieczorem darmowy pokaz

Warszawa

Marcin Mastykarz / Muzeum Pałac w WilanowieMapping na fasadzie Pałacu w Wilanowie

Jeśli nie macie jeszcze planów na czwartkowy wieczór i nie odstrasza Was ryzyko deszczu, możecie wybrać się na wycieczkę do Wilanowa. Fasada barokowego pałacu ożyje za sprawą multimedialnego pokazu. Widowisko ma być podziękowaniem dla gości, którzy wzięli udział w Nocy Muzeów.

Mapping to pokaz łączący światło, obraz i dźwięk. Czwartkowe widowisko rozpocznie się o godz. 21.30. Goście zgromadzeni na dziedzińcu będą mogli nie tylko zobaczyć barwną iluminację budynku, lecz także poznają jego mieszkańców. Tego wieczoru z pałacowych okien wyglądać będą król Jan III Sobieski i jego ukochana królowa Marysieńka. Widzowie zobaczą także wjazd królewskiego orszaku i pokaz dworskich tańców.

Te pokazy przyciągnęły tłumy. Mapping wrócił na Pałac w Wilanowie

Wstęp na widowisko jest bezpłatny.

Regularne pokazy? Nie wytrzyma tego trawnik

To będzie kolejny multimedialny pokaz na pałacowej fasadzie. W ubiegłych latach podobne widowiska można było zobaczyć m.in. przy okazji  otwarcia Labiryntu Światła. Jak już informowaliśmy, przyciągnęły one tłumy warszawiaków i turystów.

Czy - skoro pokazy cieszą się tak dużą popularnością - nie można by organizować ich częściej? – pytają na stronie muzeum w serwisie społecznościowym warszawiacy. Okazuję się, że przeszkodą jest... trawnik. - Trawa na dziedzińcu musi czasem odpocząć. Ale w jakieś letnie wieczory – nie wykluczamy! – odpowiadają władze placówki.

Tak wyglądały zeszłoroczne pokazy:

Mapping w Wilanowie
TVN24

jk/r