Mapping, lasery i tłumy widzów. Widowiskowy pokaz w Wilanowie

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plMapping na Pałacu w Wilanowie

Przez trzy dni w Wilanowie prym wieść będzie światło. Ruszył II Królewski Festiwal Światła. Niesamowity pokaz przyciągnął tłumy warszawiaków.

Mapping, pokaz laserów, sztuczne ognie, iluminacje, labirynt światła i ogród północy. A wszystkie te atrakcja za darmo. Trudno się dziwić, że mieszkańcy stolicy tłumnie ruszyli do wilanowskiego Pałacu.

Na elewacji wyrastają pnącza, po chwili przez Pałacowe pokoje przebiegają różne postaci. Kiedy znikają, wiejący wiatr wywraca wszystkie okna. To tylko fragment pokazu, jaki od soboty mogą oglądać mieszkańcy stolicy.

- Każdy kto wybrał się do Wilanowa nie mógł być zawiedziony. Pokazy robią duże wrażenie - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Oświetlą kościół, pałac i świątynię

W sobotnim programie organizator przewidział mapping na fasadzie kościoła św. Anny przy ul. Stanisława Kostki Potockiego i na fasadzie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Ponadto nową iluminację zyskały ratusz w budowie i Świątynia Opatrzności Bożej.

W pałacowych ogrodach otwarto bajkowy Labirynt Światła i Ogród Północy.

Festiwalowi towarzyszą również koncerty. W niedzielę o godzinie 19.00 zagra Toshinori Kondo, japoński trębacz jazzowy. Towarzyszyć mu będzie multimedialna instalacja i mapping Świątyni Opatrzności Bożej autorstwa Philiippe Geista.

Pełny program znaleźć można na stronie organizatora.

O ATRAKCJACH ZAPLANOWANYCH NA NAJBLIŻSZE DNI MÓWI WICEBURMISTRZ WILANOWA:

Jakie czekają nas atrakcje?
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Related content

wp/par