Mapa warszawskich remontów. Zamknięte ulice, objazdy

targeo.pl TVN24.plMapa warszawskich utrudnień

Ruszyły wakacyjne remonty w stolicy. Trasa Łazienkowska, Puławska, Łopuszańska, metro. To tylko niektóre lokalizacje, w których mieszkańców Warszawy czekają utrudnienia.

Rozpoczął się remont ślimaków Trasy Łazienkowskiej (10). Wykonawca zamknął południowe połączenia Trasy z ul. Czerniakowską. Na moście została zmieniona organizacja ruchu. Pasy na Wisłostradzie i Trasie Łazienkowskiej zostały zwężone, a prędkość ograniczono do 50 km/h.

Estakada do rozbiórki

W październiku rozebrana zostanie estakada umożliwiająca wjazd z Wału Miedzeszyńskiego od strony Pragi-Północ w kierunku centrum. Jest to jedyna łącznica, która została jeszcze do wyremontowania na węźle Wału Miedzeszyńskiego z Trasą Łazienkowską. Remont pozostałych wykonano w latach 2006-2008. W sumie w 2013 r. do rozbiórki przewidzianych jest pięć estakad. Pozostałe cztery rozebrane zostaną w pierwszym kwartale 2014 r. Wykonawca musi uporać się z remontem w ciągu dwóch lat. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych zapłaci za to 31 mln zł.

Prace na Pileckiego, Poleczki, Puławskiej

W czerwcu ZMID rozpoczął przebudowę skrzyżowania ul. rtm. W. Pileckiego, Poleczki i Puławskiej (8). W rejonie skrzyżowania trwa przebudowa odwodnienia jezdni, oraz przy oświetleniu ulicznym i sygnalizacji świetlnej. Budowana jest jezdnia i układana nawierzchnia. Inwestycja za ok. 2 mln zł ma zakończyć się w sierpniu.

Kontynuacja remontów

Trwa budowa wiaduktów i poszerzanie Marsa (11). Ruch na skrzyżowaniu z Chełmżyńską wciaż jest utrudniony.

Kontynuowana jest budowa ulicy Nowolazurowej (2). Pierwszy odcinek, pomiędzy Ryżową a Traktorzystów został oddany do użytku pod koniec lutego tego roku.

Marsa czeka na decyzję
Marsa czeka na decyzjęTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Wiadukt i tunel

ZDM prowadzi remont wiaduktu na ul. Łopuszańskiej nad torami kolejowymi (3). Zamknięty dla ruchu jest wiadukt południowy w kierunku al. Krakowskiej. Ruch w obydwu kierunkach poprowadzony został drugim wiaduktem, na którym wytyczono dwa pasy w każdym kierunku. W rejonie węzła Łopuszańska tworzą się duże korki. Remont potrwać ma do połowy września.

ZDM remontuje tunel na ul. Globusowej, pod ul. Świerszcza (1). Wymieniona na nową zostanie płyta pomostu ulicy oraz słupy. Przejazd Świerszcza nad tunelem został zamknięty, natomiast ruch w tunelu odbywa się na jednej jezdni po jednym pasie w każdym kierunku.

Remonty w Wawrze

Największy tegoroczny remont drogowy obejmie niemal 6 km ulic w Wawrze – ul. Zwoleńską i Trakt Lubelski (12). To ulice, pod którymi w latach 2011-12 budowany był kolektor ściekowy. MPWiK i ZDM porozumiały się i wspólnie wyremontują pokiereszowane podczas budowy jezdnie i chodniki. Zakres prac obejmuje kompleksowy remont jezdni, chodników, wybudowanie dwóch rond: na skrzyżowaniu ul. Trakt Lubelski ze Zwoleńską oraz z Bronowską. Powstaną też azyle na przejściach dla pieszych. MPWiK ogłosiło przetarg na realizację robót, oferty zostały otwarte 9 lipca, termin zakończenia robót określono na połowę grudnia.

Przedłużenie al. KEN i budowa POW

Na okres wakacji zaplanowany jest także najtrudniejszy etap budowy przedłużenia al. Komisji Edukacji Narodowej, od al. Wilanowskiej do ul. Domaniewskiej (6). Najpierw na ok. miesiąc zamknięta dla ruchu została zachodnia jezdnia ul. Puławskiej (w kierunku Ursynowa), samochody jadą do al. Niepodległości. Potem zmiana – zamknięta będzie jezdnia wschodnia a samochody na północ pojadą objazdem.

W tym samym czasie Tramwaje Warszawskie będą remontowały przejazdy torowe przez al. Wilanowską, al. Lotników i ul. Smyczkową (7).

Na południu Warszawy trwa też inwestycja realizowana przez Generalna Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Budowana jest Południowej Obwodnicy Warszawy. Pierwszy jej fragment od węzła Konotopa do al. Krakowskiej udało się otworzyć późnym wieczorem 31 lipca.

Teren budowy przy jezdni
Teren budowy przy jezdniTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Zamknięcie stacji Centrum i Świętokrzyska

W związku z budową bezpośredniego połączenia między peronami stacji I i II linii metra (stacja Świętokrzyska) oraz przebudową układu torowego na stacji Centrum, wyłączone z ruchu zostały dwie stacje I linii metra – CENTRUM i ŚWIĘTOKRZYSKA (4 i 5).

Stacje będą niedostępne dla pasażerów przez całe wakacje. Podczas wyłączenia z ruchu stacji, metro będzie kursowało na odcinkach KABATY – POLITECHNIKA i MŁOCINY – RATUSZ ARSENAŁ.

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił na ten okres komunikację zastępczą.

Tłoczno na stacji Politechnika
Tłoczno na stacji PolitechnikaTVN24

Remont linii średnicowej

Podczas wakacji z utrudnieniami muszą się liczyć również pasażerowie kolei. Do września wyłączone będą tory podmiejskie na moście średnicowym (9). W związku z tym zmienią się rozkłady jazdy pociągów. Zmiany dotkną również składy SKM. Trasy linii S1 i S2 podzielone zostały na krótsze odcinki. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił zastępcze linie tramwajowe.

Tu znajdziesz szczegóły zmian w komunikacji podczas remontu.

W tym czasie kolejarze wymienią między innymi mostownice, czyli elementy odpowiadające podkładom kolejowym. Zostaną wymienione również szyny i inne elementy. Po remoncie na podmiejskich torach linii pociągi rozpędzić się będą mogły do 60 km/h. Aktualnie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

W wakacje zmienia się komunikacja miejska

Na czas dwóch letnich miesięcy ZTM wprowadził wakacyjny rozkład jazdy. Niektóre linie zostały zawieszone, a wiele jeździ według nowego rozkładu. Tu znajdziesz szczegóły.

wp, lata//ec

Źródło zdjęcia głównego: targeo.pl TVN24.pl

Pozostałe wiadomości