"Many" i "Sklejka" zatrzymani za kradzieże hond

Kradli hondy z parkingów
kspKradli hondy z parkingów

30-letni Mariusz S. ps. Many usłyszał zarzut paserstwa, natomiast 29-letni Paweł P. ps. Sklejka będzie odpowiadał za kradzieże z włamaniem dwóch hond: civic i crv.

Mężczyźni przy pomocy modułów samochodowych i sprzętu elektronicznego uruchamiali zaparkowane na terenie warszawskich parkingów pojazdy, a następnie jechali do wynajmowanej posesji w Markach, gdzie urządzili dziuplę - podaje Komenda Stołeczna Policji.

Podczas działań funkcjonariusze ustalili, że obaj poruszają się dwoma samochodami: volvo na niemieckich numerach rejestracyjnych i peugeotem z francuskimi numerami rejestracyjnymi. To nimi jeździli w wytypowane miejsca. Jak informuje policja, warszawskie parkingi sprawdzano pod koniec sierpnia.

Dziupla z hondami

Na początku września ukradziono hondę crv, zaparkowaną przy jednej z ulic na Białołęce. Według ustaleń policjantów, samochód mógł znajdować się na terenie jednej z posesji w Markach. Tam też pojechali.

W "dziupli" znaleźli hondę crv oraz skradzioną dzień wcześniej z parkingu przy ul. Klasyków hondę civic. Pojazdy miały zamontowane tablice rejestracyjne z innych pojazdów.

Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn: 30-letniego Mariusza S. ps. Many i 29-letniego Pawła P. ps. Sklejka.

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym areszcie dla drugiego z mężczyzn.

ran/mz

Pozostałe wiadomości