Mandaty nie pomogły. Wywiesili baner

Warszawa

Facebook.comBaner przy ul. Noakowskiego

Kontrole straży miejskiej i ustawienie nowych znaków niewiele pomogły. Kierowcy wciąż parkują na ścieżce rowerowej wzdłuż Noakowskiego. Dlatego urzędnicy postanowili sięgnąć po nowy sposób na ignorujących przepisy - baner.

Problem blokowania drogi rowerowej opisaliśmy już w listopadzie. W zeszłym roku straż miejska wystawiła w tym miejscu 31 mandatów. Wystąpiono do Zarządu Terenów Publicznych o umieszczenie pod znakiem zakazu zatrzymywania się tabliczki ostrzegajacej przed odholowaniem auta na koszt właściciela.

Kulturą na arogancję

Na tym jednak walka z właścicielami aut parkujących na ścieżce się nie kończy. - Uprzejmie proszę o nieparkowanie samochodów na drodze rowerowej – wielki napis takiej treści pojawił się niedawno na ogrodzeniu przy ul. Noakowskiego.

- Postanowiliśmy na arogancję kierowców odpowiedzieć kulturą osobistą i prośbą o przestrzeganie przepisów - tłumaczy na popularnym portalu społecznościowym Łukasz Puchalski, pełnomocnik ratusza ds. komunikacji rowerowej i pomysłodawca powieszenia banera.

Ścieżka jak parking

Po remoncie ul. Noakowskiego, który został przeprowadzony w 2012 roku, przy ulicy powstała ścieżka rowerowa. Kierowcy mogą więc prakować jedynie po wschodniej stronie jezdni. Niestety część z nich nadal ma stare przyzwyczajenia i zatrzymuje swoje auta również na ścieżce wybudowanej dla jednośladów.

su/b